گلیسرول مونو استئارات (GMS)

مشخصات ماده

نام : گلیسرول مونو استئارات

نام انگلیسی : Glycerol monostearate

نام های تجاری : جی ام اس ، GMS

CAS number:

31566-31-1

فرمول شیمیایی : C21H42O4

فروش گلیسرول مونو استئارات

فروش گلیسرول مونو استئارات :

گروه بازرگانی شیمیایی تهران ، از جمله واردکنندگان و فروشندگان گلیسرول مونو استئارات بوده و در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی بالخص فروش گلیسرول مونو استئارات تجربه بالایی دارد. شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و مناسب این محصول با کارشناسان بازرگانی شیمیایی تهران ارتباط برقرار نمایید.

قیمت گلیسرول مونو استئارات :

جهت استعلام سریع قیمت گلیسرول مونو استئارات صفحه اصلی سایت بازرگانی شیمیایی تهران از اینجا وارد شوید و در قسمت استعلام قیمت ، درخواست خود را ارسال نمایید، کارشناسان فروش ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

گلیسرول مونو استئارات یا GMS چیست ؟

گلیسرول مونو استئارات (Glycerol monostearate)، معمولا به نام GMS شناخته می شود. این ماده یک مونوگلیسیرید است که معمولا به عنوان امولسیفایر در مواد غذایی استفاده می شود. گلیسرول مونو استئارات یک پودر فلسی سفید، بدون بو، و شیرین مزه است که امکان جذب آب در ساختار خود دارد. از لحاظ شیمیایی، این ماده از استرهای گلیسرول استئاریک اسید تشکیل شده است.

سنتز طبیعی و مصنوعی گلیسرول مونو استئارات

فرمول شیمیایی گلیسرول مونو استئارات

برای تولید مونوگلیسیرید ها با بازدهی بالا در دمای پایین، ایجاد یک محیط همگن در محیط واکنش ضروری است. از این رو استفاده از ترکیب چند حلال توسط محققان زیادی پیشنهاد داده شد. روش های ارائه شده شامل استفاده از پیریدین، 1،4-دیوکسان، کلروفرم ، فنل ، کرسول، و دی متیل فرمامید و غیره به عنوان حلال ها در حضور کاتالیزور اسیدی یا قلیایی است.

این حلال ها سمی هستند و علاوه بر این، استفاده از کاتالیزور نیاز به مرحله خنثی سازی دارد. از این رو بهتر است واکنش را در یک حلال انجام دهید که یک فضای همگن را ایجاد می کند و در عین حال بسیار می توان از منوگلسرید حاصل در آماده سازی مواد غذایی استفاده کنید.

گلیسرول مونواستئارات به طور طبیعی در بدن به عنوان یک محصول از تجزیه چربی های لیپاز پانکراس به طور طبیعی تولید می شود. این ماده در مقادیر بسیار اندک در برخی روغن های گیاهی وجود دارد.

کاربردها و خواص گلیسرول مونو استئارات

خرید جی ام اس

گلیسرول مونواستئارات در تولید مواد غذایی

گلیسرول مونو استارات به طور گسترده ای به عنوان امولسیفایر و تقویت کننده طعم در تولید مواد غذایی استفاده می شود.

به عنوان عامل تعلیق کننده و تثبیت کننده بافت: در آب نبات، شکلات و مارگارین برای افزایش طعم و جلوگیری از تشکیل لایه های مجزا کاربرد دارد.

به عنوان حجم دهنده، امولسیون ساز و نگهدارنده: در بیسکویت، نان و شیرینی برای بهبود ساختار، بهبود تخمیر و افزایش عمر مفید استفاده می شود.

گلیسرول مونواستئارات در نوشیدنی

گلیسرول مونواستئارات به طور گسترده ای به عنوان امولسیفایر، تقویت کننده طعم دهنده در نوشیدنی استفاده می شود.

به عنوان امولسیفایر، تقویت کننده طعم: در نوشیدنی های پروتئینی حاوی لیپید برای جلوگیری از تبدیل شدن به لایه های مجزا و تقویت امولسیون کاربرد دارد.

گلیسرول مونواستئارات در داروسازی

گلیسرول مونو استارات به عنوان امولسیفایر در داروسازی به طور گسترده ای استفاده می شود.

به عنوان امولسیفایر: در پماد دارویی برای تقویت امولسیون موجود استفاده می شود.

گلیسرول مونواستئارات در لوازم آرایشی

گلیسرول مونواستئارات به طور گسترده ای به عنوان امولسیفایر در لوازم آرایشی استفاده می شود.

به عنوان امولسیفایر: در روغن های آرایشی برای افزایش تعلیق و جلوگیری از چند فازی شدن.

گلیسرول مونواستئارات در صنایع دیگر

گلیسرول مونواستئارات به عنوان امولسیفایر، رطوبت زا، روان کننده در صنایع مختلف به طور گسترده ای استفاده می شود.

به عنوان روان کننده: در صنایع نساجی برای افزایش نرمی و صافی الیاف.

به عنوان امولسیفایر: در روغن صنعتی تعلیق رنگ های آلی در فاز آبی .

به عنوان رطوبت زا: در صنایع پلاستیکی برای افزایش صافی، حفظ رطوبت، از بین بردن حفره ها و آنتی استاتیک برای جلوگیری از تشکیل الکتریسیته ی ساکن.

نگهداری و ذخیره سازی گلیسرول مونو استئارات

ذخیره سازی

گلیسرول مونواستئارات باید در محل خشک، سرد و سایه دار با بسته بندی اصلی نگهداری شود. همجنین باید دور از رطوبت و در دمای اتاق نگهداری شود.

نگهداری

سر و کار داشتن با گلیسرول مونواستئارات تنها باید توسط پرسنل آموزش دیده و آشنا با مدیریت مواد شیمیایی ارگانیک انجام شود. باید از تماس با پوست و چشم و تنفس در گرد و غبار جلوگیری شود. اجتناب از اعمالی که منجر به تشکیل گرد و غبار می شود نیز لازم است.

پایداری و واکنش پذیری گلیسرول مونو استئارات

گلیسرول مونواستئارات در دما و فشار نرمال پایدار است و دارای عمر مفیدی در حدود 12 ماه است. این ماده اگر تجزیه شود گاز دی اکسید کربن و مونوکسید کربن تولید می کند. هیچ نشانه ای از پلیمریزه شدن این ماده وجود ندارد. این ماده ی شیمیایی همچنین با عوامل اکسید کننده ی بسیار قوی سازگاری ندارند به عبارت دیگر در مجاورت چنین موادی گلیسرول مونواستئارات به شدت واکنش داده و ناپایدار است.

مضرات گلیسرول مونو استئارات

تماس گلیسرول مونواستئارات با چشم و پوست باعث تحریک می شود. لذا پس از تماس با این ماده ی نسبتا آسیب زا باید محل آسیب دیده با مقادیر فراوان آب شسته شود (به مدت 15 دقیقه). برای تماس پوستی استفاده از آب و صابون نیز توصیه شده است.

در صورت بلعیده شدن این ماده در سیستم گوارش مشکل به وجود می آورد. پس از بلعیده شدن باید مقادیر زیاد شیر نوشیده شود و به اولین درمانگاه مراجعه گردد.

در صورت تنفس گرد و غبار، احساس سوزش دستگاه تنفس و گوارش ایجاد می گردد. پس از استنشاق فرد آسیب دیده را در فضای باز و در معرض هوای تازه قرار دهید.

نکات ایمنی

تمهیدات مهندسی مانند استفاده از وسایل ایمنی فرآیند مانند تهویه محلی یا دیگر کنترل های مهندسی برای حفظ مقدار گلیسرول مونواستئارات پایین تر از مقادیر توصیه شده در نظر گرفته شده است.

برای محافظت از چشم استفاده از عینک کار با مواد شیمیایی الزامی است. برای محافظت از پوست نیز استفاده از دستکش های محافظ برای حداقل تماس با گلیسرول مونواستئارات توصیه می شود.

آیا گلیسرول مونواستئارات حلال است؟

حلال یک کلمه عربی معنی قانونی یا مجاز است. این کلمه همواره همراه حرام ذکر شده است که به معنی ممنوع شده است. در عین حال، شما همچنین قادر به یافتن یک اصطلاح مرتبط دیگر در غذای اسلامی هستید، که به معنای مشکوک است زیرا مشخص نیست که آیا حلال یا حرام هستند. برای غذای مشکوک، فرآیند تولید باید مورد بررسی قرار گیرد تا حلال یا حرم بودن آن مشخص شود.

گلیسرول مونواستئارات ماده ایست که از طریق سنتز شیمیایی تولید شده است. به عنوان یک ترکیب شیمیایی، گلیسرول مونواستئارات به طور کلی به عنوان ماده ی حلال به رسمیت شناخته شده است. اما هنوز 2 امتیاز کلیدی باید بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که گلیسرول مونواستئارات خریداری شده 100٪ حلال است:

اول آن که آیا محصولات به دست آمده از خوک مورد استفاده در فرایند تولید این ماده وجود دارد؟

و دوم آن که آیا این ماده حاوی الکل یا سایر مواد حرام است یا خیر؟

فرایند تولید گلیسرول مونواستئارات معمولا بدون استفاده از فراورده های خوکی است. مواد خام (یا محیط کشت) عبارتند از گلیسرول و اسیدهای چرب گیاهی. هیچ یک از دیگر مواد حرام معمولا مورد استفاده در فرایند تولید گلیسرول مونواستئارات نخواهد بود.

The post گلیسرول مونو استئارات (GMS) appeared first on سایت خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *