کوبالامین

کوبالامین (ویتامین B12) یک ماده مغذی اساسی است که به طور انحصاری از منابع باکتری حاصل می شود. این یک عامل مؤثر در سه واکنش آنزیمی شناخته شده است. كوبالامین موجود در سرم به دو پروتئین ترانس كوبالامین و هاپتوكورین متصل است. اولی مسئول تحویل اساسی کوبالامین به بیشتر بافت ها است.

در دسترس بودن ناكافي كوبالامين در بافت ، به ترتيب باعث افزايش غلظت اسيد متيلمالونيك اسيد و هموسيست (e) به علت مهار موتازيل methylmalonyl-CoA و methionine synthase مي شود. گیاهخواران دقیق از دیرباز شناخته شده بودند که در معرض کمبود کوبالامین هستند که طی سالهای متمادی به طرز موذی توسعه می یابد.

کوبالامین (vB12) یک توصیف عمومی از ترکیبات است که توسط یک ساختار حلقه خورنده (یک اتم کبالت متصل به شش لیگاند) با فعالیت بیولوژیکی مشابه مشخص می شود.

کاربردهای کوبالامین

ویتامین B12 که به آن کوبالامین نیز گفته می شود یکی از ۸ ویتامین B است. تمام ویتامین های B به بدن کمک می کنند تا مواد غذایی (کربوهیدرات ها) را به سوخت (گلوکز) تبدیل کند ، که برای تولید انرژی استفاده می شود. این ویتامین های گروه B که اغلب به عنوان ویتامین های پیچیده B نامیده می شوند نیز به بدن کمک می کنند تا از چربی ها و پروتئین ها استفاده کند. ویتامین های پیچیده B برای پوست ، مو ، چشم و کبد سالم مورد نیاز هستند. آنها همچنین به عملکرد صحیح سیستم عصبی کمک می کنند. تمام ویتامین های B محلول در آب هستند به این معنی که بدن آنها را ذخیره نمی کند. کوبالامین یک ویتامین به ویژه مهم برای حفظ سلولهای عصبی سالم است و به تولید DNA و RNA ، ماده ژنتیکی بدن کمک می کند.

کوبالامین در ساخت DNA نقش دارد و همچنین به سالم ماندن سلول های عصبی و گلبول های قرمز کمک می کند.

فـروش کوبالامین

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه دارویی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است.

شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سایر محصولات ما: توکوفرول

The post کوبالامین appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *