کوآنزیمQ10

کوآنزیمQ10 ماده ای مانند ویتامین است که به طور طبیعی در بدن ساخته می شود. این دارو همچنین به نام های کوآنزیما ، اوبیدکارنون ، اوبیدرکارنون و یوبیکوئینول شناخته می شود. کوآنزیم Q10 احتمالاً در داروهای جایگزین به عنوان کمک کننده در درمان کمبود کوآنزیم Q-10 یا کاهش علائم اختلالات میتوکندری (شرایطی که بر تولید انرژی سلولهای بدن تأثیر می گذارد) مؤثر است.

کوآنزیم Q10 که به CoQ10 نیز معروف است ، ترکیبی است که به تولید انرژی در سلولهای شما کمک می کند. بدن شما CoQ10 را به طور طبیعی تولید می کند ، اما تولید آن با افزایش سن گرایش پیدا می کند. خوشبختانه ، شما همچنین می توانید CoQ10 را از طریق مکمل یا مواد غذایی دریافت کنید.

دلایل کمبود کوآنزیمQ10

تولید CoQ10 با افزایش سن کاهش می یابد. بنابراین ، به نظر می رسد افراد مسن در این ترکیب کمبود دارند.

برخی دیگر از دلایل کمبود CoQ10 عبارتند از: کمبودهای تغذیه ای ، مانند کمبود ویتامین B6،نقص ژنتیکی در سنتز CoQ10 یا افزایش تقاضا توسط بافت که به دلیل بیماری های دوران پیری ایجاد می شود.

تحقیقات نشان داده اند که CoQ10 چندین نقش اساسی در بدن شما بازی می یکی از کارکردهای اصلی آن کمک به تولید انرژی در سلولهای شما است. این ماده در ساخت آدنوزین تری فسفات (ATP) ، که در انتقال انرژی در درون سلول ها است نقش دارد. نقش مهم دیگر آن خدمت به عنوان یک آنتی اکسیدان و محافظت از سلول ها در برابر آسیب اکسیداتیو است. مقادیر زیاد رادیکالهای آزاد منجر به آسیب اکسیداتیو می شود که می تواند در عملکرد منظم سلول دخالت کند.

کاربردها و ویژگی‌های کوآنزیمQ10

مطالعات اولیه نشان داده اند که CoQ10 ممکن است پیشرفت بیماری آلزایمر را کند و متوقف کند. البته برای تأیید این تأثیر ، تحقیقات بیشتری لازم است. CoQ10 همچنین به عنوان یک درمان پیشگیرانه برای سردردهای میگرنی مورد بررسی قرار گرفته است ، اگرچه ممکن است این درمان چندین ماه طول بکشد. همچنین برای تعداد کم اسپرم ، سرطان ، HIV ، دیستروفی عضلانی ، بیماری پارکینسون ، بیماری لثه و بسیاری شرایط دیگر مورد مطالعه قرار گرفت. با این حال ، این تحقیق فواید قطعی پیدا نکرده است. اگرچه CoQ10 گاهی اوقات به عنوان یک مکمل انرژی به فروش می رسد ، اما هیچ مدرکی مبنی بر تقویت انرژی در یک فرد معمولی وجود ندارد.

این ماده آنتی اکسیدانی است که بدن شما به طور طبیعی تولید می کند. سلول های شما از CoQ10 برای رشد و نگهداری استفاده می کنند. با افزایش سن سطح CoQ10 در بدن کاهش می یابد. همچنین میزان CoQ10 در افرادی که شرایط خاصی مانند بیماری قلبی دارند پایین است.

CoQ10 در گوشت ، ماهی و غلات کامل یافت می شود. مقدار CoQ10 موجود در این منابع غذایی به اندازه کافی برای افزایش قابل توجهی سطح CoQ10 در بدن کافی نیست. به عنوان یک مکمل ، مکمل CoQ10 به صورت کپسول ، قرص و تا IV در دسترس است. CoQ10 ممکن است به درمان برخی از شرایط قلبی و همچنین میگرن و بیماری پارکینسون کمک کند.

فـروش کوآنزیمQ10

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه دارویی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است.

شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سایر محصولات ما: کوبالامین

The post کوآنزیمQ10 appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *