کارون

کارون یک کتون مونوترپن است که عنصر اصلی گونه های گیاه Mentha مانند Mentha spicata است.

(S) -2-متیل-۵- (۱-متیلتیلن) ​​-۲-سیکلوهگزن-۱-یک متعلق به کلاس ترکیبات آلی شناخته شده به عنوان مونوتران پنوئیدها است. اینها مونوترپنوئیدها با ساختار مبتنی بر ستون فقرات o- ، m- یا p-menthane هستند. P-menthane به ترتیب از حلقه سیکلو هگزان با یک گروه متیل و یک گروه (۲-متیل)-پروپیل در موقعیت حلقه ۱ و ۴ تشکیل شده است. o و ممانتین ها بسیار نادر هستند و احتمالاً با مهاجرت آلکیل آلومینیومهای P-menthanes بوجود می آیند.

(-) – Carvone یک کتون مونوترپن است که عنصر اصلی گونه های گیاه Mentha مانند Mentha spicata است.

خواص فیزیکی و شیمیایی کارون

نام مستعار انگلیسی: (-) – ۲-Methyl-5-isopropenyl-2-cyclohexen-1-one؛ ۱-methyl-4-isopropenyl-delta (6) -cyclohexen-2-one؛ ۲-سیکلو هگزن-۱-یک ، ۲-متیل-۵- (۱-متیل اتیل) – ؛ ۲-متیل-۵- (۱-متیل تنیل) -۲-سیکلوهگزن-۱-بر ؛ ۲-متیل-۵- (۱- متیل اتیل) -۲-سیکلوکسن-۱-یک ؛ ۲-متیل-۵- (۱-متیل اتیل) -۲-سیکلو هگزن-۱-یک ؛ ۲-متیل-۵-ایزوپروپنیل-۲-سیکلوکسنون ؛ ۵-ایزوپروپنیل-۲-متیل -۲-سیکلو هگزن-۱-یک

فرمول: C10H14O

وزن مولکولی: ۱۵۰٫۲۲

نقطه جوش: ۲۳۰٫۵ درجه سانتی گراد در ۷۶۰ میلی متر جیوه

نقطه فلش: ۸۸٫۹ درجه سانتی گراد

تراکم: ۰٫۹۴g / cm3

ظاهر: مایع زرد بی رنگ و کم رنگ است.

کاربردهای کارون

به طور عمده برای مواد غذایی مانند آدامس استفاده می شود. همچنین در داروها به عنوان یک اسانس ، ادویه خوشبو کننده حفره دهان و خمیر دندان و سایر طعم دهنده های مخلوط استفاده می شود.

Carvone در مواد غذایی ادویه جات ترشی جات به عنوان طعم دهنده چاودار مورد استفاده قرار می گیرد ، به عنوان مثال در نان ، پنیر ، سس ها و سوسیس. Spearmint برای نوشیدنی های خوش طعم مانند چای و همچنین در خوشبو کننده های لثه و نفس استفاده می شود.

Carvone نوعی عطر و طعم “بالا” است ، و مواد تشکیل دهنده باقی مانده مسئولیت نت های ثانویه ، درجه سوم و سایر عطرهای طعم پایین را دارند.

کارون مؤلفه ای است که از گیاهان با فعالیت ضد میکروبی شناخته شده گزارش شده است.

تاریخچه کارون

carvone برای اهداف دارویی توسط رومیان باستان مورد استفاده قرار گرفت ، اما احتمالاً carvone به عنوان یک ترکیب خالص جدا نشده بود تا اینکه Franz Varrentrapp (1815-1815) آن را در سال ۱۸۴۹ به دست آورد.

در ابتدا توسط Schweizer کارول خوانده می شد. Goldschmidt و Z itrrer آن را به عنوان كتون مربوط به ليمونن مشخص كردند ، و ساختار سرانجام در سال ۱۸۹۴ توسط جورج واگنر (۱۹۰۳ – ۱۸۴۹) روشن شد.

فروش کارون

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه غذایی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است.

شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سایر محصولات ما: ایمیدازولین

The post کارون appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *