کارون

کارون یک مونوترپوئید p-menthane است که به ترتیب از سیکلوکس-۲-enone با جایگزین های متیل و ایزوپروپنیل در موقعیت های ۲ و ۵ تشکیل شده است. به عنوان یک آلرژن نقش دارد. این ماده از کارون ها و یک عامل ضد قارچ گیاه شناسی است.

کارون در انیسون یافت می شود. کارون ماده ای طعم دهنده است.

روغن Spearmint روغن اساسی است که از قسمت شکوفه های گل Mentha spicata استخراج می شود. روغن Spearmint به دلیل خاصیت معطر و همچنین برای درمان بیماریهای دستگاه گوارش و تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد.

(-) – carvone کاروانی است که دارای (R) پیکربندی است. این یک آنانیومر کارون (+) است. ChEBI(S) -2-متیل ۵- ۵- (۱-متیل اتیل) -۲-سیکلو هگزن-۱-یک متعلق به کلاس ترکیبات آلی شناخته شده به عنوان مونوتران پنوئیدها است. اینها مونوترپنوئیدها با ساختار مبتنی بر ستون فقرات o- ، m- یا p-menthane هستند. P-menthane به ترتیب از حلقه سیکلو هگزان با یک گروه متیل و یک گروه (۲-متیل)-پروپیل در موقعیت حلقه ۱ و ۴ تشکیل شده است. o و ممانتین ها بسیار نادر هستند و احتمالاً با مهاجرت آلکیل آلومینیومهای P-menthanes بوجود می آیند.

Carvone (CAR) مؤلفه ای است که از گیاهان با فعالیت ضد میکروبی شناخته شده گزارش شده است.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی کارون

نام مستعار انگلیسی: (-) – ۲-Methyl-5-isopropenyl-2-cyclohexen-1-one؛ ۱-methyl-4-isopropenyl-delta (6) -cyclohexen-2-one؛ ۲-سیکلو هگزن-۱-یک ، ۲-متیل-۵- (۱-متیل اتیل) – ؛ ۲-متیل-۵- (۱-متیل اتیل) -۲-سیکلوهگزن-۱-بر ؛ ۲-متیل-۵- (۱- متیل اتیل) -۲-سیکلوکسن-۱-یک ؛ ۲-متیل-۵- (۱-متیل اتیل) -۲-سیکلو هگزن-۱-یک ؛ ۲-متیل-۵-ایزوپروپنیل-۲-سیکلوکسنون ؛ ۵-ایزوپروپنیل-۲-متیل -۲-سیکلو هگزن-۱-یک

فرمول: C10H14O

وزن مولکولی: ۱۵۰٫۲۲

نقطه جوش: ۲۳۰٫۵ درجه سانتی گراد در ۷۶۰ میلی متر جیوه

نقطه فلش: ۸۸٫۹ درجه سانتی گراد

تراکم: ۰٫۹۴g / cm3

ظاهر: مایع زرد بی رنگ و کم رنگ است

تاریخچه کارون

در سال ۱۸۷۷ ، فرانتس وارنتراپ شیمیدان آلمانی اولین کسی بود که تنوع خالص کاروان را جدا کرد. بلافاصله پس از کشف شکل خالص این ترکیب ، شوویتزر آنرا کارول نامید. در زمان های فعلی مقادیر زیادی کارون از دانه های کاروا (حدود ۶۰٪ تا ۷۰٪) ، روغن استخراج شده از بذرهای شوید (حدود ۴۰٪ تا ۶۰٪) و روغن اسپیرینت (حدود ۵۰٪ تا ۸۰٪) جدا شده است. علاوه بر این ، این ترکیب طبیعی در مقادیر قابل توجهی روغن استخراج شده از پوست پرتقال نارنگی نیز موجود است. R – (-) – کارون از برگهای گیاه جوانه زده خارج می شود که منبع عالی این ترپنوئید محسوب می شود. علاوه بر این ، کارونای R – (-) – که دارای کاربردهای تجاری زیادی است ، در روغن چمن زنجبیل ، روغن نعناع و روغن کوروموجی یافت می شود.

کاربردها و ویژگی‌های کارون

کارون به طور عمده برای مواد غذایی مانند آدامس استفاده می شود. همچنین در داروها به عنوان یک مرغ ، ادویه خوشبو کننده حفره دهان و خمیر دندان و سایر طعم دهنده های مخلوط استفاده می شود.

کارون در اصل یک ترپنوئید است که در چندین روغن اساسی یافت می شود. این فیتوشیمیایی ماده اصلی تشکیل دهنده روغن اسپیرینت است. علاوه بر دانه های شوید نیز به طور طبیعی در جوانه های جوانه ، دانه های خاردار و چمن زنجبیل نیز مشاهده می شود. وقتی در دمای اتاق نگهداری می شود ، کارون در حالت مایع قرار دارد و بوی دلپذیری دارد. این ماده شیمیایی که به طور طبیعی وجود دارد ، اغلب به شکل ماده طعم دهنده بخصوص در لیکورها استفاده می شود. همچنین برای تقویت رایحه آنها به عطر و صابون اضافه می شود. Carvone اغلب طی چندین قرن در داروها ، ادویه ها و عطرها استفاده می شده است.

فـروش کارون

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه دارویی وغذایی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است.

شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سایر محصولات ما: انروفلوکساسین

The post کارون appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *