نیتریت سدیم (Sodium nitrite)

مشخصات ماده

نام : نیتریت سدیم

نام انگلیسی : Sodium nitrite

فرمول شیمیایی : NaNO2

CAS Number :

7632-00-0

فروش نیتریت سدیم

فروش نیتریت سدیم :

گروه بازرگانی شیمیایی تهران ، از جمله واردکنندگان و فروشندگان نیتریت سدیم بوده و در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی بالخص فروش نیتریت سدیم تجربه بالایی دارد. شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و مناسب این محصول با کارشناسان بازرگانی شیمیایی تهران ارتباط برقرار نمایید.

قیمت نیتریت سدیم :

جهت استعلام سریع قیمت نیتریت سدیم خوراکی صفحه اصلی سایت بازرگانی شیمیایی تهران از اینجا وارد شوید و در قسمت استعلام قیمت ، درخواست خود را ارسال نمایید، کارشناسان فروش ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

نیتریت سدیم چیست؟

نیتریت سدیم یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی NaNO2 است. این ماده یک پودر کریستالی سفید مایل به زرد است که کاملا محلول در آب است. نیتریت سدیم یک ماده ی واسطه ی بسیار مفید برای تولید انواع ترکیبات آلی مانند داروها، رنگ ها و آفت کش ها است، اما شهرت آن بیشتر به دلیل کاربرد آن به عنوان یک افزودنی به مواد غذایی (مانند گوشت فرآوری شده و (در بعضی از کشورها) در فراورده های به دست آمده از ماهی ها) است.

ساختار سدیم نیتریت

نیترات یا نیتریت (درصورت بلعیده شدن) تحت شرایطی با برخی از سلول های بدن انسان واکنش می دهد. به همین علت سدیم نیتریت توسط آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) به عنوان “ماده ی (احتمالا) سرطان زا برای انسان” طبقه بندی شده است.

نیتریت یک راه آسان برای دادن سایه صورتی به فراورده های گوشتی است. نیتریت با مایوگلوبین گوشت واکنش می دهد و باعث تغییر رنگ آن می شود، رنگ فراورده های گوشتی ابتدا به قرمز روشن تبدیل می شود، پس از حرارت دهی به گوشت، رنگ قرمز روشن آن به رنگ صورتی تبدیل می شود.

در صنعت تولید فراورده های گوشتی، نیتریت برای جلوگیری از بوتولیسم استفاده می شود. با این وجود، چندین کارخانه ی بزرگ تولید فراورده های گوشتی، بدون استفاده از نیتریت و نیترات، گوشت های فرآوری شده را تولید می کنند.

فرایند تولید نیتریت سدیم

تولید نیتریت سدیم

تولید صنعتی نیتریت سدیم به وسیله ی یکی از دو فرایند، واکنش کاهش نمک های نیترات و یا اکسیداسیون اکسید نیتروژن دارای درجات پایین تر انجام می شود.

در یک روش از نیترات سدیم ذوب شده به عنوان نمک کاهش یافته و از سرب به عنوان عامل اکسید شونده استفاده می شود اما امروزه در یک روش مدرن تر از ضایعات آهن به عنوان عامل اکسید شونده برای انجام واکنش کاهش نیترات استفاده می شود.

یک روش معمول برای تولید سدیم نیتریت استفاده از واکنش عمومی اکسید نیتروژن در محلول آبی قلیایی با افزودن یک کاتالیست است. شرایط واکنش بستگی دارد به این که از اکسید نیتروژن با چه مرتبه ی اکسید شدگی استفاده شود و همچنین به این که چه ماده ای اکسید کننده است.

نیتریت سدیم با کاهش نمک های نیترات نیز تولید می شود. این کاهش با قرار گرفتن نمک های نیترات در معرض حرارت، نور، تابش یونیزه، فلزات، هیدروژن و الکترولیت انجام می شود.

کاربرد های نیتریت سدیم

شیمی صنعتی

نیتریت سدیم در شیمی صنعتی

کاربرد اصلی نیتریت سدیم برای تولید صنعتی ترکیبات آلی نیتروژن دار است. نیتریت سدیم یک عامل برای تبدیل آمین به ترکیبات دیازو است که مواد واسطه ی کلیدی بسیاری از رنگ ها هستند، مانند رنگ های دیازو. ترکیبات نیتروزو نیز از نیتریت تولید می شوند. این مواد در صنعت لاستیک کاربرد دارند.

نیتریت سدیم همچنین در بسیاری از کاربردهای متالورژیکی برای فسفاته شدن ترکیبات استفاده می شود.

نیتریت سدیم به عنوان یک مهار کننده خوردگی بسیار مؤثر مورد استفاده است و نیز به عنوان یک افزودنی در گریس های صنعتی کاربرد دارد.

صنایع دارویی

نیتریت سدیم دارو

نیتریت سدیم در فهرست دارو های ضروری سازمان بهداشت جهانی قرار دارد، زیرا این ماده یک داروی موثر برای رفع مسمومیت ایجاد شده با سیانید است. از ترکیب نیتریت سدیم با تیو سولفات سدیم در کاربرد های دارویی استفاده می شود.

افزودنی های غذایی

از لحاظ تاریخی، نمک برای افزایش ماندگاری گوشت استفاده شده است. نمک افزوده شده به گوشت برای افزایش ماندگاری آن معمولا به رنگ قهوه ای یا خاکستری بود. هنگامی که نیتریت سدیم و نمک به گوشت اضافه می شود، گوشت رنگ قرمز و سپس رنگ صورتی ایجاد می کند. گوشت های خشک شده مثل ژامبون، بیکن، هات داگ و بولونیا از این ترکیب بهره می برند.

در اوایل دهه 1900 استفاده از افزودنی ها بدون مجوز رایج بود. این امر منجر به به دست آمدن اطلاعات بیشتر پیرامون استفاده از نیتریت سدیم به عنوان یک افزودنی در مواد غذایی شد. استاندارد کردن مقدار نیتریت سدیم موجود در غذاها برای بهینه کردن این افزودنی مورد نیاز بود. توانایی نیتریت سدیم برای افزایش ماندگاری فراورده های گوشتی باعث شد تا بتوان فراورده های گوشتی را در مدت زیادی ذخیره سازی کرد. این در جالی بود که رنگ و طعم مطلوب در فراورده های گوشتی بهبود یافته بود. دانشمندانی که در صنایع مربوط فراورده های گوشتی مشعول به فعالیت بودند، این باور را داشتند که نیتریت سلامت مواد غذایی را بهبود می بخشد.

تاثیر این ماده ی شیمیایی بر فراورده های گوشتی در قالب موضوعات زیر بررسی شده اند:

رنگ و طعم

ظاهر و طعم گوشت جزء مهمی از قواعد فروش فراورده های حاصل از گوشت است. نیتریت سدیم عامل پدید آورنده ی رنگ قرمز (یا رنگ سایه صورتی) مطلوب گوشت است. نیتریت بسیار کمی برای ایجاد این تغییر رنگ مورد نیاز است. گزارش شده است که برای ایجاد این تغییر رنگ مقدار نیتریت مورد نیاز بین 2 تا 14 قسمت در میلیون (ppm) است. با این حال، برای افزایش ماندگاری این تغییر رنگ، به مقادیر بسیار بالاتری از مقدار بیان شده نیاز است. مکانیسم واکنش این تغییر رنگ، تشکیل عوامل نیتروسیلین ساز به وسیله ی نیتریت است. این عوامل نیتروسیلین ساز دارای توانایی از بین بردن نیتریک اکسیدها هستند. نیتریک اکسیدها باعث تغییر رنگ گوشت می شوند.

مهار رشد میکروبی

نیتریت سدیم نقش مهمی در مهار رشد اسپورهای میکروارگانیسم کلوستریدیوم بوتولینوم در گوشت سرد دارد. مکانیسم این فعالیت ناشی از مهار عناصر آهن و گوگرد است. این عناصر برای متابولیسم انرژی میکروارگانیسم کلوستریدیوم بوتولینوم است. هر چند که، نیتریت سدیم برای کنترل رشد سایر عوامل یا بیماری زا دارای اثرات متفاوت است. اگر چه نحوه ی مهار شدن میکروارگانیسم ها به وسیله ی نیتریت سدیم به خوبی شناخته نشده است، اما اثربخشی آن بستگی به عوامل متعددی از جمله میزان نیتریت باقی مانده، pH، غلظت نمک، کنسانتره موجود در محصول و میزان آهن موجود در آن دارد.

مهار اکسیداسیون چربی موجود در فراورده های حاصل از گوشت

نیتریت سدیم همچنین قادر است تا سرعت اکسید شدن محصولات (لیپید موجود در محصولات) را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد. اکسیداسیون لیپید به عنوان یکی از دلایل اصلی کاهش کیفیت فراورده های حاصل از گوشت (رطوبت و طعم ناخوشایند) محسوب می شود. مکانیزم اثر نیتریت سدیم به عنوان یک آنتی اکسیدان است. نیتریت با پروتئین های هِم و یون های فلزی واکنش داده و رادیکال های آزاد را با اکسید نیتریک (یکی از محصولات جانبی تولید شده) خنثی می کند.

ایمنی کار با سدیم نیتریت

هرچند که این مواد شیمیایی باعث جلوگیری از رشد باکتری ها می شود، اما می تواند در مقادیر زیاد برای حیوانات و انسان ها سمی باشد. LD50 نیتریت سدیم در موش های صحرایی 180 میلی گرم در کیلوگرم و LDL انسانی آن 71 میلی گرم در کیلوگرم است، به این معنی است که اگر یک فرد 65 کیلوگرمی حدود 4.6 گرم از نیتریت سدیم مصرف کند باعث مرگ او خواهد شد. همچنین طبق مطالعات انجام شده مصرف این ماده در دراز مدت باعث ایجاد تومور های سرطانی می شود.

سایر مواد شیمیایی را از ما بخواهید
پتاسیم هیدروکسید

زانتان گام

تری سدیم سیترات

The post نیتریت سدیم (Sodium nitrite) appeared first on سایت خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *