مالتول

مالتول یک پودر کریستالی سفید با بوی معطر مانند کارامل-Butterscotch است. pH (محلول آبی ۵٪) ۵٫۳٫ (NTP ، ۱۹۹۲) مواد شیمیایی CAMEO 3-هیدروکسی-۲-متیل-۴-پیرون عضو ۴ پیرانون است. این ماده به عنوان یک متابولیت نقش دارد.فرمول شیمیایی این ماده C۷H۸O۳ و دارای جرم مولی ۱۴۰٫۱۴ g/mol می باشد.

مالتول یک ترکیب آلی است که به طور طبیعی وجود دارد و در درجه اول به عنوان تقویت کننده طعم مورد استفاده قرار می گیرد. در پوست درخت کاج اروپایی ، سوزن های کاج و مالت کباب شده یافت می شود (که از آن نام خود را می گیرد). این یک پودر کریستالی سفید است که در آب داغ ، کلروفرم و سایر حلال های قطبی قابل حل است. این ماده بویی شبیه به بوی آب نبات پنبه و کارامل دارد . این ماده به عنوان یک افزودنی غذایی در اتحادیه اروپا ثبت نشده و بنابراین تعداد E ندارد. در عوض ، مالتول به عنوان یک عنصر عطر و طعم در اتحادیه اروپا ثبت شده است.

کاربردها و ویژگی های مالتول

طعم دهنده ها آن را مانند طعم کارامل و آب نبات پنبه توصیف می کنند در حالی که حاوی برخی از نت های میوه ای و توت نیز هستند. این ماده به دلیل شیرینی بودن اغلب به عنوان تقویت کننده طعم طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. عطرها همچنین مالتول را برای اضافه کردن عطر و طعم شیرین در رایحه ها فرموله می کنند.

مالتول وقتی تشکیل می شود که گلوکز دارای پیوند ۴-O گلیکوزید باشد ، مانند در دی سکاریدها مالتوز و لاکتوز ، و شکل گیری آن از مونوساکاریدها ناچیز است .

مالتول مانند ۳-هیدروکسی ۴-پیرون مانند اسید کوجیک ، به مراکز فلزی سخت مانند Fe3 + ، Ga3 + ، Al3 + و VO2 + متصل می شود. این خاصیت ، گزارش شده است که مالتول باعث افزایش جذب آلومینیوم در بدن می شود و باعث افزایش فراهمی زیستی خوراکی گالیم و آهن می شود. این در سری مواد افزودنی مواد غذایی اروپا E با عنوان E636 شناخته شده است.

از مالتول برای انتقال عطر شیرین به رایحه استفاده می شود. شیرینی مالتول به بوی نان تازه پخته شده اضافه می کند و به عنوان تقویت کننده طعم دهنده در نان ها و کیک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر محصولات ما:روغن تخم کدو

فروش مالتول

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع دارویی و خوراکی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

The post مالتول appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *