قیمت فروش گلیسرین خوراکی

آیا تاکنون به این واقعیت فکر کرده‌اید که ممکن است در حال خوردن غذاهایی باشید که حاوی همان ماده صابون هستند؟ گلیسیرین به افزایش عمر غذاها کمک می‌کند و همان ماده‌ای است که در صابون یافت می‌شود.

گلیسیرین چیست؟

گلیسیرین همچنین به عنوان گلیسرول شناخته می‌شود، یک الکل قند است که از چربی‌های حیوانی یا گیاهی تهیه می‌شود. همچنین می‌تواند به صورت مصنوعی تولید شود. این شربت بی‌رنگ و بی‌بو است که طعم شیرینی دارد.

گلیسیرین موجود در مواد غذایی توسط آکادمی تغذیه و رژیم‌های غذایی و سازمان غذا و داروی ایالات متحده به عنوان کربوهیدرات طبقه‌بندی می‌شود و دارای همان تراکم کالری و همانند قند است، اگرچه تأثیر کمتری در قند خون دارد. این ماده غیر‌سمی است و به طور کلی برای مقادیر اندک در مصرف انسان بی‌خطر محسوب می‌شود.

کاربرد‌های گلیسیرین

گلیسیرین به دلیل اثرات مرطوب‌کننده آن بر روی پوست و مو به طور گسترده در صنایع آرایشی و بهداشت شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده را می‌توان در صابون، خمیردندان، دهانشویه، محصولات مو، لوسیون، کرم اصلاح و موارد دیگر یافت. در صنعت داروسازی از آن به عنوان یک ملین و به شکل نیتروگلیسیرین برای تسکین آنژین استفاده می‌شود.

بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌ها از گلیسیرین به عنوان حلال، شیرین‌کننده و یا نگهدارنده استفاده می‌کنند. به ضخیم شدن غذاها، کنترل رطوبت و تثبیت امولسیون روغن و آب کمک می‌کند. می‌توانید گلیسیرین را در مواد غذایی مانند گوشت فرآوری شده، محصولات سویا، شیر تغلیظ شده، غذاهای مناسب، کالاهای پخته شده تجاری، نوشیدنی‌ها، چاشنی‌ها و طیف وسیعی از غذاهای فرآوری شده دیگر پیدا کنید.

سایر کاربردهای این محصول شامل مایع سیگار الکترونیکی، ضد یخ، مواد منفجره، فشارسنج و حتی سوخت است.

گاهی اوقات برای کمک به غلیظ‌تر شدن آن‌ها، برای کنترل سطح رطوبت آن‌ها یا تثبیت آن‌ها در صورت داشتن مخلوطی از آب و روغن به مواد غذایی اضافه می‌شود. این ماده عمدتاً در غذاهای فرآوری‌شده و شیرینی مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولاً توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده بی‌خطر تلقی می‌شود.

سبزیجات فرآوری‌شده:

سبزیجات خشک، سبزیجات کنسرو شده، میوه فرآوری شده، سس‌های حاوی سبزیجات

غلات و محصولات پخته‌شده:

برنج، پودینگ، نان، برنج پیش ساخته

نوشیدنی‌ها:

نوشابه‌های الکلی، سرو، نوشیدنی‌های طعم‌دار با آب

سس:

خردل، سرکه، شیرین‌کننده‌ها، کره، کره گردو

غذاهای لبنی:

ماست، شیر، پنیر، گوشت‌فرآوری شده و مرغ

به عنوان یک جایگزین قند، تقریباً 27 کیلو‌کالری در هر قاشق چایخوری (شکر 20 عدد) دارد و 60 درصد ساکارز شیرین است. گلیسرول به عنوان یک ماده ‌افزودنی غذایی توسط باکتری‌هایی که پلاک تشکیل می‌دهند و باعث ایجاد حفره‌های دندانی می‌شوند، تغذیه نمی‌شود. همچنین به عنوان یک افزودنی هنگام استفاده از شیرین کننده‌های پلی‌اول مانند اریتریتول و زایلیتول که خاصیت خنک‌کننده‌گی دارند توصیه می‌شود.

آب‌زدایی گلیسرول

از واکنش آب‌زدایی گلیسرول به‌طور مستقیم، دو ماده شیمیایی مهم را می‌توان تهیه کرد: آکرولین و 3 -هیدروکسی پروپیون‌الدهید. آکرولین می‌تواند با پلیمر شدن به رزین‌های آکریلیک تبدیل شود که پایه پلیمرهای ابرجاذب را تشکیل می‌دهند. همچنین، از واکنش اکسی‌آب‌زدایی گلیسرول می‌توان به آکریلیک‌اسید که از اهمیت تجاری زیادی برخوردار است، دست پیدا کرد.

مشکل اصلی گلیسیرین چیست؟

پس از سال‌ها مشاهده و تجربه بالینی، آشکار شد که روغن و محصولات آرایشی و بهداشتی مبتنی بر گلیسیرین بر پیشرفت بیماری، کند شدن یا متوقف کردن انتشار وزن اضافی، تأثیر منفی دارد. چربی موجود در این محصولات از طریق پوست جذب می‌شود و بدن به جای هدف قرار دادن چربی اضافی بدن از این چربی به عنوان انرژی استفاده می‌کند. در فاز اول برنامه SHAPE ReClaimed، به بیماران توصیه می‌شود از محصولات مراقبت از بدن بدون روغن و گلیسیرین استفاده کنند.

موارد تاریخی آلودگی با دی‌اتیلن گلیکول ناخالص

گلیسرول و دی‌اتیلن گلیکول از نظر ظاهر، بو و مزه غیرقابل تشخیص هستند لذا احتمال جابجایی یا ناخالصی‌شان بالاست. سازمان غذا، دارو و مواد آرایشی فدرال در ۱۹۳۷ موردی از آلودگی الگزیر سولفانیلامید را با دی‌اتیلن‌گلیکول مشاهده کرد. پس از آلودگی به وجود آمده توسط دی‌اتیلن گلیکول در ۴ می ۲۰۰۷ سازمان غذا و داروی آمریکا به تمام سازندگان آمریکایی داروها پیشنهاد کرد که تمام بسته‌های گلیسرول مصرفی برای دی‌اتیلن گلیکول سمی مورد آزمایش و تست قرار گیرد. این توصیه به دنبال کشف صدها کیلو چربی سمی در پاناما که ادعا شد اشتباهاً توسط شرکت پانامانیایی وارد شده‌است انجام شد. دی‌اتیلن گلیکول ارزانتر به عنوان گلیسرول گرانتر دوباره نام‌گذاری شده ‌است.

سخن آخر

به طور معمول گلیسیرین به عنوان یک ماده در صابون است. آیا گلیسیرین برای خوردن بی‌خطر است؟ پاسخ بله است. گلیسیرین برای افزایش عمر مواد غذایی استفاده می‌شود. نکته اینجاست که دانستن آنچه می‌خوریم مهم است.

منابع
  • https://shapereclaimed.com/shape-reclaimed-patient-education/glycerin-in-food/
  • https://midwestlabs.com/2018/10/01/foods-containing-glycerin/
  • https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86#%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF_%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C_%D8%A2%D9%84%D9%88%D8%AF%DA%AF%DB%8C_%D9%88_%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%A7%D9%84%D8%B5%DB%8C_%D8%A8%D8%A7_%D8%AF%DB%8C_%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D9%84%D9%86_%DA%AF%D9%84%DB%8C%DA%A9%D9%88%D9%84

امتیاز شما به این مقاله: [تعداد: میانگین: /5]

قیمت فروش گلیسرین خوراکی

قیمت فروش گلیسرین خوراکی

سیدی

[تعداد: میانگین: /5]

The post قیمت فروش گلیسرین خوراکی appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *