قیمت فروش اسید پیروفسفات سدیم

اسید پیروفسفات سدیم همچنین به عنوان دی‌سدیم دی‌فسفات شناخته می‌شود

اسید پیروفسفات سدیم (SAPP) چیست؟

اسید برگ، اسید سدیم پیروفسفات (SAPP) یک عنصر مهم پودر پخت دوتایی و همچنین افزایش آرد است. SAPP در مراحل مختلف واکنش نشان می‌دهد و در عمل پخت برای عمل کند آن مطلوب است.

  • خواص اسید سدیم پیروفسفات:
  • فرمول شیمیایی: Na2H2P2O7
  • وزن مولکولی: ۲۲۱٫۹۴
  • پودر کریستالی سفید یا گرانول
  • محلول در آب

در ابتدا، هنگامی که رطوبت برای تشکیل یک خمیر اضافه می‌شود، SAPP با جوش شیرین (بی‌کربنات سدیم) برای تولید گاز دی‌اکسید کربن واکنش نشان می‌دهد. در حقیقت، در این مخلوط اولیه دو دقیقه‌ای ۲۲-۴۰٪ از گاز آزاد می‌شود. گاز باقیمانده، بیش از ۵۰٪، هنگام اعمال حرارت در طی فرآیند پخت، رها می‌شود.

منشاء

در قرن هجدهم و قبل از آن، نانوایان برای مخلوط کردن تمام کالاهای پخته‌شده به مخمر متکی بودند. با این حال، استفاده از مخمر برای باقی‌مانده محصولات پخته‌شده خسته‌کننده بود و نانوایان شروع به اکتشاف استفاده از سیستم‌های ترک مواد شیمیایی کردند. در سال ۱۸۴۶، جوش شیرین به عنوان یک عامل عامل ور‌آمدن کشف شد و منجر به کشف بیشتر اسیدها با جوش شیرین، مانند SAPP شد.

در اواخر قرن نوزدهم از نظر تجاری، اسید سدیم پیروفسفات در مخلوط پودر پخت معرفی شده‌است. SAPP به عنوان یک اسید ور آمدن ترجیح داده شد زیرا ارزان‌تر و قوی‌تر از سایر اسیدهای برگ که قبلاً معرفی شده‌بودند.

عملکرد

اسیدهای باقیمانده باعث ایجاد هوا و حجم ساختار خوب پخته شده می‌شوند، اما بر خصوصیات خمیر نیز تأثیر می‌گذارد. علاوه بر واکنش با جوش شیرین برای تولید گاز دی‌اکسید کربن، این اسیدها پیوندهای یونی با نشاسته و پروتئین موجود در خمیر ایجاد می‌کنند.

SAPP به آسانی حل می‌شود تا آنیون پیروفسفات آنیونی که با پروتئین‌ها در یک سیستم خوب پخته شده تداخل می‌یابد را فراهم کند تا بافتی مرطوب ارائه دهد. همچنین، یک سیستم بافر در محدوده pH 7.3-7.5 برای خمیر فراهم می‌کند، که بر رنگ محصول پخته‌شده تأثیر می‌گذارد.

تغذیه

۲۱ گرم سدیم و ۲۸ گرم فسفر در ۱۰۰ گرم SAPP موجود است.

تولید تجاری

پیرو فسفات دی سدیم یا اسید سدیم پیروفسفات (SAPP) یک ترکیب معدنی است که از کاتیون‌های سدیم و آنیون پیروفسفات تشکیل شده است. این ماده جامد سفید و محلول در آب است که به عنوان یک عامل بافر کننده و شلات سازی کاربرد دارد و کاربردهای زیادی در صنایع غذایی دارد.

SAPP با خنثی‌سازی جزئی اسید‌فسفریک گرید غذایی با هیدروکسید سدیم یا کربنات‌سدیم برای تشکیل مونو‌سدیم فسفات تولید می‌شود. حذف آب مونو سدیم فسفات در ۲۵۰ درجه سانتیگراد SAPP را تشکیل می‌دهد. در حال حاضر، هیچ روش طبیعی شناخته شده‌ای برای تولید SAPP وجود ندارد.

۲ NaH2PO4 → Na2H2P2O7 + H2O

کاربرد

از آنجا که SAPP به کندی عمل می‌کند و به سرعت با جوش شیرین واکنش نشان نمی‌دهد، این رایج‌ترین اسید پودر برای افزایش حجم آرد برای پخت نان خانگی است.

از آنجا که SAPP می تواند طعم تلخی کمی داشته‌باشد، استفاده از جوش شیرین کافی در دستورپخت و همچنین استفاده از این اسید در ترکیب با مواد قندی مانند شیرینی و کیک مهم است. دونات کیک یک برنامه مهم برای SAPP است، که در آن تولید اولیه گاز برای شناوری در یک سیستم سرخ کن ضروری است. همچنین، SAPP برای کیک‌هایی که تولید اولیه گاز برای قوام پرکردن تابه ضروری است، مفید است.

سایر کاربردهای غذایی غیر نانوایی SAPP شامل استفاده به عنوان یک عامل کلات برای سیب زمینی‌های فرآوری شده، یک عامل امولسیون کننده در پنیرها و یک تسریع‌کننده در پخت گوشت در گوشت‌های فرآوری شده است.

مقررات FDA

در ایالات متحده، SAPP بعنوان یک ماده غذایی چند منظوره که معمولاً به عنوان ماده غذایی ایمن (GRAS) شناخته می‌شود تأیید می‎‌شود و مطابق با روش‌های تولید خوب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگرچه، USDA اجازه استفاده از ماده مصنوعی SAPP را در محصولات ارگانیک مجاز می‌دهد، FDA یک محصول غذایی را که اگر یک ماده غذایی دارای ادعای برچسب “همه طبیعی” باشد، اما حاوی SAPP است، گمراه کننده است. در سال ۲۰۱۴، آن‌ها استفاده از SAPP در محصولی با عنوان “ALL NATALAL” هشدارهایی را برای نانوایی صادر کردند.

منابع
  1. USDA National Organic Program. Sodium Acid Pyrophosphate, Technical Evaluation Report. 2010. www.ams.usda.gov/sites/default/files/media/SAP%20report_0.pdf. Accessed 19 Feb 2019.
  2. Lampila, L. E. “Applications and functions of food‐grade phosphates”, Ann. N.Y. Acad. Sci. 2003. 1301: 37-44. doi:10.1111/nyas.12230
  3. Panko, B. “The Great Uprising: How a Powder Revolutionized Baking”, Smithsonian. June 20, 2017.
  4. Vetter, JL. “Leavening Agents”, Encyclopedia of Food Sciences and Nutrition (2nd Ed), Edited by Caballero, B. Elsevier Science. 2003. pp 3485-3490.
  5. FDA, CMS #433344, Warning Letter. Sept. 14, 2014. www.fda.gov/ICECI/EnforcementActions/WarningLetters/2014/ucm415564.htm. Accessed 18 Feb. 2019.

[تعداد: میانگین: /5]

The post قیمت فروش اسید پیروفسفات سدیم appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *