غذا و بیماری

غذا و بیماری :

یکی از عوامل نگرانی بسیاری از مصرف کنندگان، چگونگی تاثیر غذا بر سلامتی است. معمولا وقتی درباره ی غذاهای سالم صحبت می شود منظور غذاهایی است که به جلوگیری از ابتلاء به بیماری های ناشی از زندگی مدرن همچون سرطان، دیابت ها، بیماری قلبی و چاقی کمک می نمایند. گرسنگی، بیماری های سوء تغذیه و عفونت، عوامل اصلی مرگ و میر در جوامع کمتر صنعتی هستند.

کشورهای صنعتی تر گرایش بیشتری نسبت به استانداردهای صنعتی و فرایند های بهداشتی داشته، در نتیجه شهروندان عمر بیشتری کرده اما از سوی دیگر احتمال ابتلاء به سرطان، دیابت ها یا بیماریهای قلبی در آنها بیشتر است.

طی صد سال گذشته افزایش شدیدی در امید به زندگی وجود داشته است. اگرچه رسیدن به عمر صد ساله آنچنان که به نظر می آید غیر ممکن نیست اما افراد زیادی حاضر به پذیرش عواقب حاصل از چنین عمر درازی نمی باشند. به هر روی با افزایش جمعیت مسن، ارتقاء کیفیت زندگی در سال های پیری هدف مهمی به شمار می آید.

بسیاری از مشکلاتی که می توانند سلامتی انسان را به خطر بندازند ممکن است در اثر مصرف مقادیر کم یا بیش از حد، غذا به وجود آیند که در این زمینه باید توجه نمود که بدن باید بتواند انرژی کافی برای تأمین نیازهای خود را دریافت کند .

باید توجه نمود که بدن باید بتواند انرژی کافی برای تأمین نیازهای خود را دریافت کند، واحد انرژی کالری و به طور دقیق تر کیلو کالری است. انرژی غذا از کربوهیدرات ها، چریی ها پروتئین ها و نه از کافئین یا دیگر محرک ها به دست می آید.

اگر بدن کالری کافی دریافت ننماید، شروع به تجزیه ذخایر خود می کند. در این حالت اولین چیزی که توسط بدن تجزیه می شود کربوهیدرات ها و پس از آن چربی ها و در نهایت پروتئین ها هستند.

اگر رژیم های غذایی کم کالری با زندگی کم تحرک ترکیب گردند، کاهش وزن دشوار می شود. در این حالت بدن عملکردهای طبیعی مصرف کننده انرژی را متوقف کرده و مرحله ای به وجود می آید که شروع به تخریب خود می کند، زیرا کالری کافی برای نگهداری از خود ندارد.

وقتی شخصی به دلیل عدم وجود غذای کافی به این مرحله برسد، گرسنگی و وقتی با اختیار به این مرحله برسد، روزه داری نامیده می شود.

به هر حال اگر کالری کافی تأمین نگردد، منجر به مرگ خواهد شد. عدم وجود کالری و پروتئین کافی ماراسموس و وجود کالری به اندازه کافی و کمبود پروتئین کواشیورکر نامیده می شود.

شخصی که کالری کافی دریافت کرده اما مقدار زیادی از آن از پروتئین حاصل می شود نیز می تواند دچار گرسنگی یا مرگ شود. مقدار کافی کربوهیدرات در رژیم غذایی برای حفظ گلوکز لازم در خون و عملکرد مناسب مغز لازم است.

اکثر افراد بطور معمول مقدار پروتئین و کالری کافی دریافت می نمایند اما هنوز اهم ممکن است دچار سوء تغذیه باشند. عدم دریافت مقادیر کافی ویتامین ها و املاح نیز ممکن است موجب بیماری سوء تغذیه شود.

به عنوان مثال عدم دریافت مقدار کافی ویتامین «ث» موجب اسکوربوت شده که با خونریزی لثه ها، خون مردگی های لکه دار و عدم بهبود زخم ها ظاهر می گردد. فقدان ویتامین «آ» می تواند از افزایش سلولها جلوگیری کرده و منجر به بیماری شب کوری شود.

آنمی در اثر عدم وجود مقدار کافی آهن یا ویتامین ب ۱۲» به وجود آمده و اوستئوپروسیس حاصل از کمبود کلسیم است.

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *