سدیم اریتروبات

سدیم اریتروبات پودر کریستالی سفیده و بی‌بو تقریباً بی‌بو است. به عنوان آنتی‌اکسیدان و نگهدارنده استفاده می‌شود.

سدیم اریتروبات، C6H7NaO6، نمک سدیم اسید اریتوریک است. این ماده عمدتاً به عنوان یک افزودنی غذایی و آنتی‌اکسیدان در صنعت گوشت، مرغ و نوشابه استفاده می‌شود. به عنوان مثال، سدیم اریتوربات اجازه می‌دهد با حفظ رنگ تازه و بهبود پایداری طعم، زمان درمان سریع‌تر گوشت‌ها را بهبود بخشد.

به نظر می‌رسد پودر کریستالی یا گرانول‌های سفید مایل به زرد است. تقریباً بی‌بو است، کمی شور. در حالت خشک، در هوا کاملاً پایدار است. با این وجود در محلول، با وجود هوا، فلزات ردیابی، گرما و نور بدتر می‌شود. نقطه ذوب بالاتر از ۲۰۰ ℃ (تجزیه) است. این ماده در آب محلول است (۱۷ گرم در ۱۰۰m1) اما در اتانول تقریباً نامحلول است. pH محلول آبی ۲٪ ۵/۵ تا ۸٫۰ بود. کاربرد آن به عنوان آنتی‌اکسیدان و ضدعفونی‌کننده است.

کاربردها و ویژگی‌های سدیـم اریـتروبات:

خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن به طور قابل توجهی از ویتامین C قوی تر است. قیمت آن نیز ارزان است. چین تصریح می‌کند که می‌توان برای انواع کنسرو، مربا و ماهیان یخ‌زده با حداکثر مقدار مصرف ۱٫۰ گرم در کیلوگرم استفاده کرد. این ماده برای گوشت استفاده می‌شود که بیشترین مقدار مصرف آن ۰٫۵ گرم در کیلوگرم است (به اسید اسکوربیک اسید). می‌توان در نوشیدنی‌های شراب و آب میوه استفاده کرد که بیشترین میزان مصرف آن‌ها ۱۵/۰ گرم در کیلوگرم است. همچنین می‌توان برای آبجو با حداکثر میزان مصرف ۰٫۰۴ گرم در کیلوگرم استفاده کرد.

برای آنتی‌اکسیدان‌های مواد غذایی، مواد نگهدارنده و ماده رنگ‌آمیزی آماده‌سازی این ماده با استفاده از تخمیر D- گلوکز Pseudomonas fluorescens Kl005 یا Arthrobacter globiformis K1022 برای تولید اسید ۲-keto-D-gluconic (یا نمک کلسیم) تولید می‌شود و پس از آن استری، اصلاح و تصفیه می‌شود.

Erythorbate سدیم نمک سدیم Erythorbic Acid است. در نسخه‌های پودر یا گرانول موجود است، در درجه اول به عنوان یک افزودنی غذایی و آنتی‌اکسیدان در گوشت، مرغ و نوشیدنی‌های نرم استفاده می‌شود. به عنوان مثال، سدیم اریتروبات اجازه می‌دهد با حفظ رنگ تازه و بهبود پایداری طعم، زمان درمان سریع‌تر گوشت‌ها را بهبود بخشد.

سدیم اریتروبات بيشتر به عنوان ماده افزودني غذايي در:

  • گوشت
  • مرغ
  • نوشابه

استفاده مي‌شود. این ماده به عنوان یک آنتی‌اکسیدان و نگهدارنده در بهبود طعم و ثبات عمل می‌کند.

فـروش سدیم اریتروبات:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه آرایشی و بهداشتی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است.

شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سایر محصولات ما: آلومینیوم کلروهیدرات

امتیاز شما به این مقاله:

سیدی

The post سدیم اریتروبات appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *