حقیقتی درباره صمغ گوآر

چگونه فرآیند استخراج گاز طبیعی می‌تواند برای کشاورزان فقیر هندی که لوبیا کشت می‌کنند، ثروت به ارمغان آورد و در عین حال قیمت بستنی را بالا ببرد؟

دو کلمه: صمغ گوآر

برای هزاران سال، کشاورزان در هند و جاهای دیگر لوبیای گوآر، منبع صمغ گوآر، را هم برای مصرف انسان و هم برای گاوها برداشت می‌کردند. از دهه ۵۰ میلادی به بعد، از این صمغ برای تهیه غذاهای فرآوری‌شده استفاده می‌شود، که در آن به عنوان یک تغلیظ‌کننده عمل می‌کند و از تشکیل کریستال‌های یخی جلوگیری می‌کند – اگر دوست دارید بستنی شما خامه‌ای باشد، این موضوع بسیار مهمی است.

اما اگر دوست دارید بستنی شما ارزان نیز باشد، برای خبر‌های بد آماده شوید: صمغ گوآر تقریباً ۲۰ برابر قیمت سال ۲۰۱۰ خود بفروش می‌رسد و برخی از این افزایش هزینه‌ها به مصرف کنندگان منتقل می‌شود.

مقصر: شکست هیدولیکی، همچنین به عنوان هیدروپراکندگی شناخته می‌شود، یک روش استخراج گاز طبیعی که به سرعت در حال گسترش است.

هیدروکراکینگ:

هر هیدروکراکینگ به خوبی از ۱۰ تن صمغ گوآر استفاده می‌کند و ۳۵۰۰۰ حلقه چاه جدید هیدروفراکس در سال گذشته فقط در ایالات متحده حفر شده، به طور چشمگیری افزایش تقاضا برای گوآر، باعث افزایش قیمت آن شده است.

در هیدروکراکینگ از صمغ گوآر برای غلیظ شدن آب استفاده می‌شود، این امکان را می‌دهد تا دانه‌های شن را به صورت مؤثرتر از آب خالص به زیر زمین منتقل کند.

گوآر در دستگاه گوآرش انسان، عمل مشابهی انجام می‌دهد: می‌تواند با تشکیل یک ژل حجیم که در امتداد روده‌ها حرکت می‌کند، به عنوان یک ملین عمل کند. به همین دلیل، گاهی اوقات پزشکان برای رفع علائم سندرم روده تحریک‌پذیر یا بیماری کرون، این ترکیب را تجویز می‌کنند.

فواید دیگر: صمغ گوآر نیز یکی از نمونه‌های فیبر محلول است که باعث کاهش سطح LDL بدن یا کلسترول “بد” می‌شود.

ظاهراً با بهره‌گیری از اثرات مسهل صمغ گوآر (و به دلیل اینکه مقادیر زیادی از آن می‌تواند احساس سیری ایجاد کند)، شرکت‌ها قرص‌های کاهش وزن صمغ گوآر را در دهه ۱۹۸۰ تولید کردند. اینها به همان اندازه که بی‌اثر بودند خطرناک هم بودند – مقدار بیش از حد صمغ گوآر که با آب بسیار کمی مصرف می‌شود، می‌تواند حجیم‌شده و مری را مسدود کند. سازمان غذا و دارو قرص‌های کاهش وزن گوآر را در سال ۱۹۹۲ ممنوع اعلام کرد.

در مقادیر کمتری که در مواد غذایی استفاده می‌شود، صمغ گوآر ایمن است، اگرچه آلرژی‌های نادری به این ماده وجود دارد اما هنوز هم برای بیشتر مصرف‌کنندگان، صمغ گوآر یک ماده افزودنی غذایی بی‌خطر است.

منابع:

  • https://www.livescience.com/36580-guar-gum-weight-loss-cost.html

امتیاز شما به این مقاله:

حقیقتی درباره صمغ گوآر

حقیقتی درباره صمغ گوآر

سیدی

The post حقیقتی درباره صمغ گوآر appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *