تيازوليدین اوره 

تيازوليدین اوره (Thiazolidinediones ) نوعی از داروهایی است که ممکن است برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده شود. آنها نوعی هیپوگلیسمی خوراکی (داروئی است که قند خون را پایین می آورد). به گیرنده ای به نام پرولیفراتور پراکسیزوم فعال شده گیرنده گاما در سلولهای چربی (سلولهای چربی) متصل می شود و بلوغ سلولهای چربی و رسوب چربی در بافتهای محیطی را تقویت می کند.

با کاهش غلظت چربی در گردش ، فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ نسبت به انسولین را بهبود می بخشد. از تیازولیدین دیون ممکن است به عنوان مونوتراپی یا همراه با سایر داروهای خوراکی برای دیابت نوع ۲ ، مانند متفورمین یا سولفونیل اوره استفاده شود. افزایش وزن و افزایش توده چربی محیطی یک عارضه جانبی تیازولیدین دیون است.

تیازولیدین دیون ها ، همچنین با نام گلیتازون ها شناخته می شود.

کاربرد تيازوليدین اوره

تیازولیدین اوره گروهی از داروهای ضد دیابت خوراکی است که برای معالجه بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ طراحی شده است.

به عنوان داروهای هیپوگلیسمی خوراکی به همراه بیگوانیدها طبقه بندی می شوند.

با کاهش مقاومت بدن در برابر انسولین ، هورمون مجاز است تا در بهبود کنترل قند خون موثرتر عمل کند.

گلیتازون ها همچنین با افزایش سطح کلسترول HDL (یا «خوب») و کاهش سطح خون ، به کاهش فشار خون و بهبود سوخت و ساز چربی کمک می کنند.

تيازوليدین اوره (TZDs) يا “گليتازون ها” كلاس جديدي از داروهاي آنتي بيوتيك خوراكي هستند كه با بهبود حساسيت به انسولين ، كنترل متابوليك در بيماران مبتلا به ديابت نوع ۲ را بهبود مي بخشند. TZD ها اثرات ضد دیابتی خود را از طریق مکانیسمی که شامل فعال سازی ایزوفرم گاما از گیرنده فعال شده با تکثیر پراکسیزوم (گاما PPAR) ، یک گیرنده هسته ای است ، اعمال می کنند.

اعتقاد بر این است که متفورمین و تیازولیدین اوره (TZD) اثرات ضد دیابتی خود را از طریق مکانیسم های مختلف اعمال می کنند.

تيازوليدین اوره

سایر محصولات ما:ایزوسورباید دی نیترات

فروش تيازوليدین اوره

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع آرایشی و دارویی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می شود.

قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

The post تيازوليدین اوره appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *