تفاوت بین پودر شیر و پودر شیر Mawa

پودر شیر و پودر شیر Mawa، به شرطی که هر دو دارای محتوای کامل چربی باشند، می‌توانند یک محصول مشابه باشند. با این وجود، در برخی موارد، شاید برای یافتن پودر Mawa، بعضی از جستجوها را انجام دهید، زیرا بسیاری از فروشگاه ها فقط پودر شیر بدون چربی می‌فروشند، که همان غنای و بافت را در دسر Mawa تولید نمی‌کند.

اساس Mawa

Mawa اصطلاح دیگری برای khoa یا koya است که حاکی از فرآورده جانبی شیر است که اغلب در دسرهای هندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. Mawa نسبت به شیر معمولی ضخیم تر است و قوام آن شبیه به پنیر ریکوتا یا پانر و سایر پنیر نرم هندی است. برای تهیه Mawa جامد، لازم است که پودر شیر بدون چربی یا پودر شیر کامل را با خامه سنگین، شیر تبخیر شده یا مقدار کمی شیر کامل مایع مخلوط کرده و مخلوط را ورز دهید تا خمیر شود.

تغذیه

پودر شیر بدون چربی سنتی و پودر شیر Mawa تفاوت‌های قابل توجهی در تغذیه دارند. یک قاشق چایخوری ۳۰ گرم پودر شیر بدون چربی که کمی بیش از ۴/۱ فنجان است و می‌تواند تقریباً ۱ فنجان شیر مایع تولید کند، چربی ندارد، ۶ میلی گرم کلسترول، حدود ۱۵٫۵ گرم قند، حدود ۱۱ گرم پروتئین و ۱۰۸ کالری دارد. به همین میزان پودر شیر Mawa یا پودر شیر کامل دارای ۹ گرم چربی، ۳۰ میلی گرم کلسترول، ۱۲ گرم قند، ۸ گرم پروتئین و ۱۵۰ کالری است. پودر شیر بدون چربی از نظر سلامتی به دلیل داشتن پروتئین بالاتر و تعداد کم چربی و کالری، انتخاب بهتری نسبت به پودر شیر Mawa است. USDA مصرف کنندگان را ترغیب می‌کند شیر و لبنیات کم چرب را نسبت به انواع پرچرب، که شامل “کالری” بیشتری است، انتخاب کنند.

بافت

پودر شیر Mawa نیز احتمالاً بافت متفاوتی نسبت به پودر شیر معمولی دارد.

این امر به این دلیل است که ممکن است پودر شیر Mawa قبل از تبخیر، دلمه شود و بافت نهایی سفت یا گرانول بدست دهد. در حالی که پودر شیر بدون چربی و انواع کم چربی می‌توانند به صورت انبوه ذخیره سازی شوند، اما آنها نرم و صاف هستند و دانه‌های کوچک‌تر دارند.

ملاحظات

درک این موضوع که پودر شیر mawa در چندین نسخه مختلف عرضه می‌شود، اهمیت دارد. همه آن‌ها از همان بافت، خصوصیات، طعم یا محتوای یکسان برخوردار نیستند. mawa آماده که با پودر درست نشده، ممکن است حاوی مقداری شیر گاومیش باشد و چربی بالاتری داشته باشد و بافت “دانه ای” کمتری داشته باشد. طبق گفته سرآشپز در You، همچنین امکان تهیه نسخه ای روان و غنی از mawa وجود داد که فقط از شیر کامل مایع استفاده می‌کند، شیر پخته می‌شود تا زمانی که کاهش یابد و کشک شود.

منابع
  • com MyPlate: Calories in Nestle Nido Dry Whole Milk
  • com MyPlate: Calories in Carnation Instant Skim Milk Powder
  • Khana Khazana: Khoya and Its Alternatives
  • Chef in You: How to Make Khoya at Home
  • gov: What Is Dairy?

The post تفاوت بین پودر شیر و پودر شیر Mawa appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *