ایزوپروپانول

ایزوپروپانول(۲-پروپانول) و proponal (1-proponal) ایزومرهای ساختاری از یکدیگر هستند. آنها مولکولهای منحصر به فردی با گروه -OH (الکل) خود هستند که در یک مکان متفاوت متصل هستند.

ایزوپروپانول الکل مایعی شفاف ، بی رنگ و فرار است

ایزوپروپانول به دلیل کم هزینه بودن و در دسترس بودن آن ، گاهی به عنوان جایگزینی برای اتانول مصرف می شود. ایزوپروپانول پس از مصرف به سرعت و به طور کامل جذب می شود و ممکن است از طریق استنشاق یا به صورت عرضی بخصوص در کودکان جذب شود.

ایزوپروپانول توسط الکل کبدی دهیدروژناز به استون اکسیده می شود. اثرات آن بر سیستم عصبی مرکزی شبیه به اثرات اتانول است اما احتمالاً شدیدتر است.

خواص فیزیکی و شیمیایی ایزوپروپانول

فرمول شیمیایی : C3H8O

وزن مولکولی: ۶۰٫۰۹۶ گرم بر مول

مایعی بی رنگ و فرار است و دارای بویی خوش آیند وطعم و مزه تلخ

نقطه ی جوش: ۱۸۰٫۵ درجه ی فارنهایت

نقطه ذوب: ۱۲۷-

نقطه فلش: ۵۳ درجه فارنهایت (۱۱٫۷ درجه ی سانتی گراد)

خاصیت اشتعال زایی بالا

انحلال پذیری خوبی در آب

در حلال هایی نظیر اتر، کلروفوم و الکل انحلال پذیر است اما در محلول های نمکی قابلیت انحلال ندارد.

چگالی ویژه آن در حدود ۰٫۷۸۵ در دمای ۶۸ درجه فارنهایت اندازه گیری شده است.

ویسکوزیته: حدود ۲٫۰۳۸ میلی پاسکال ثانیه

فروش ایزوپروپانول

کاربردهای ایزوپروپانول

ایزوپروپانول گاهی برای تمیز کردن مجامع استفاده می شود. با این وجود شایع تر این حلال در کاربردهای تمیز کردن استنسیل استفاده می شود. ایزوپروپانول اغلب هنگام تمیز کردن با یک حلال برای کاربردهای ترکیبی یا سرامیکی قبل از اتصال ، به عنوان وسیله ای برای شستشو نیز استفاده می شود. اما ، هنگام استفاده از ایزوپروپانول برای هر نوع برنامه تمیز کردن ، برخی از معایب اساسی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

ایزوپروپانول (که به عنوان الکل ایزوپروپیل نیز شناخته می شود) یک ماده شیمیایی خانگی رایج است که در محلول های تمیز کننده یافت می شود ، ضد عفونی کننده ها ، و آماده سازی موضعی. این غالباً در خانه ها به عنوان یکی از عناصر مالیدن الکل در غلظت های ۷۰-۹۹ available وجود دارد ، که ۷۰٪ از آنها شایع ترین است

سایر محصولات ما:ویتامین B2

فروش ایزوپروپانول

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع صنعتی و بهداشتی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

The post ایزوپروپانول appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *