اکسید منیزیم

اکسید منیزیم | پیشگامان شیمی

اکسید منیزیم یک جامد سفید است که اغلب به عنوان یک پودر موجود هست. این ماده دارای فرمول شیمیایی MgO است. | پیشگامان شیمی

شناسه محصول: 118

برند محصول: Basf آلمان

قیمت معتبر تا: 2021-06-30

امتیازدهی ویرایشگر:
4.6

اکسید منیزیم چیست؟

اکسید منیزیم یک جامد سفید است که اغلب به عنوان یک پودر موجود هست. این ماده دارای فرمول شیمیایی MgO است.

منیزیم اکسید یک نوع مکمل معدنی منیزیم است که عمدتا از منیزیم ساخته شده است. با سوختن منیزیم با اکسیژن خالص به دست می‌آید، اما این روش بسیار پرهزینه است.

روش ارزان‌تر این است که اکسیژن به نمک‌های منیزیم را با استفاده از رسوبات زیرزمینی، آب دریا یا تخت‌های نمک معلق نماید. با استفاده از این روش، منبع نمک منیزیم کیفیت منیزیم اکساید تولید شده را تعیین می‌کند.

منیزیم اکساید یک ترکیب غیر معدنی است که در طبیعت به عنوان پریکلاز معدنی رخ می‌دهد. از آن به عنوان یک ملانین ضد باکتری و ملایم استفاده می‌شود و دارای بسیاری از کاربردهای غیر دارویی است.

منیزیم اکساید یک اکسید پایه است که با محلول‌های مختلف اسید فسفات واکنش نشان می‌دهد.

ساختار اکسید منیزیم:

اکسید منیزیم ترکیبی از فلز با یک ماده‌ی غیر فلزی است، این ساختار مشابه با NaCl است، اما از آن‌جا که از یون‌های Mg2 + و O2 ساخته شده است، نه تنها به طور اتفاقی، Na + و Cl-ionها متصل است، بلکه جذب بسیار قوی‌تر بین یون‌ها وجود دارد.

این بدان معنی است که انرژی بیشتری برای جدا کردن آن‌ها از خود می‌گیرد، به طوری که MgO دارای نقطه ذوب 3125K است، تقریباً سه برابر نقطه ذوب 1074K برای کلرید سدیم.

این جاذب قوی بین یون‌ها نیز به‌خاطر اکسید منیزیم است که بسیار محلول‌تر از کلرید سدیم است. به علت نقطه ذوب بالا، اکسید منیزیم بسیاری از کاربردهای مورد استفاده را در بر می‌گیرد که به علت خواص نسوز آن به کار میرود.

ویژگی‌ها و کاربردهای اکسید منیزیم:

اکسید منیزیم یک ماده خشک‌کننده است. در فرم پودر، آن را به صورت هیدروسکوپی است، به این معنی که مولکول آب خود را از محیط اطراف آن جذب می‌کند. کتابخانه‌ها و سایر اماکن ذخیره‌سازی کتاب و کاغذ، اغلب از منیزیم اکساید پودری استفاده می‌کنند تا کاغذ را حفظ کنند.

کوه نوردان سنگ معمولا از این ماده به عنوان راهی برای کاهش رطوبت از دست خود و تجهیزات دستی استفاده می‌کنند، گرچه دیگر پودر های معدنی نیز برای این منظور استفاده می‌شود.

به علت خاصیت نسوز بودن اکسید منیزیم از می‌توان به عنوان پوشش کوره و در بوته استفاده کرد. همچنین برای ضد عفونی‌کردن دیوار برای دیوارهای پانل استفاده می‌شود.

این ماده در شکل هیدراتیک آن (هیدروکسید منیزیم) معمولاً به عنوان یک آنتیکید مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کار به این دلیل است که اکسید منیزیم یک ماده اولیه است، به این معنی که اسیدیته را خنثی کرده و به علت اسید بیش از حد متورم می‌شود. اکسید منیزیم به عنوان مواد تشکیل‌دهنده فعال در داروهای ضد بارداری نیز هست.

با توجه به خواص مقاوم در برابر حرارت، پودر منیزم اکساید یک عایق عالی را ایجاد می‌کند. این ماده به عنوان جزء معدنی از کابل‌های مس با پوشش عایق‌شده معدنی استفاده می‌شود، یک نوع کابل صنعتی که برای حفاظت از مدارهای ضروری مخصوصاً در هنگام آتش‌سوزی استفاده می‌شود، از جمله دستگاه‌های حفاظتی آتش‌سوزی مانند آلارم یا سیستم‌های کنترل دود.

از آن‌جایی که منبع خوبی از منیزیم است، این ماده در مکمل‌های غذایی برای انسان و حیوان استفاده می‌شود. در مورد حیوانات، این به عنوان یک افزودنی مواد غذایی استفاده می‌شود. برای انسان‌ها می‌تواند در قالب قرص یا در مولتی‌ویتامین‌ها گنجانده شود. استفاده‌های دیگر آن اغلب در کاربردهای اپتیکی به علت ضریب شکست آن (خواص بازتاب نور) در فرم کریستال هست.

دیگر محصولات: روغن جوانه گندم

فروش اکسیـد منیزیم:

فروش اکسید منیزیم صنعتی و گرید دارویی به صورت کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول اکسید منیزیم مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

خرید اکسید منیزیم

مشتریان عزیز جهت خرید اکسید منیزیم دارویی با ما تماس بگیرید.

اکسید منیزیم | پیشگامان شیمی

اکسید منیزیم یک جامد سفید است که اغلب به عنوان یک پودر موجود هست. این ماده دارای فرمول شیمیایی MgO است. | پیشگامان شیمی

شناسه محصول: 118

برند محصول: Basf آلمان

قیمت معتبر تا: 2021-06-30

امتیازدهی ویرایشگر:
4.6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *