اکریلیک اسید

اسید اکریلیک (همچنین به اسید ۲-پرونوئیک ، اسید وینیل فرمیک اسید و پروپن اسید نیز معروف است) یک مایع شفاف ، بی رنگ ، خورنده و قابل اشتعال است که دارای بوی تند و تیز است.

این فرمول دارای C3H4O2 است و با آب ، الکل ، اتر ، بنزن ، کلروفرم و استون قابل پخش می باشد.

اسید اکریلیک بسیار متنوع و با ارزش است زیرا یک ماده شیمیایی واسطه ای است که در تولید بسیاری از محصولات صنعتی و مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد.

اسید اکریلیک یک مایع بی رنگ در بالای نقطه انجماد آن از ۱۳ درجه سانتیگراد (۵۶ درجه فارنهایت) است.

کاملاً در دمای ۲۰+ درجه سانتیگراد (+ ۶۸ درجه فارنهایت) قابل انعطاف است. اسید اکریلیک به عنوان هموپلیمرها به صورت پلیمریزه می شود و با استرهای آنها و دیگر مونومرهای وینیل قابل کوپلیم شدن است.

عملکرد اسیدهای کربوکسیلیک اسید ، آنیونی و واکنش پذیری آن را با الکلها و اپوکسیدها فراهم می کند.

فرآیند تولید اسید اکریلیک

تولید کنندگان اسید اکریلیک این ماده شیمیایی را با اکسیداسیون فاز بخار پروپیلن تولید می کنند.

این فرایند شامل دو راکتور است که راکتور اول پروپیلن را به آکرولئین تبدیل می کند و دوم تبدیل آکرولئین به اسید اکریلیک.

این روش به دلیل پروپیلن بسیار گران است اما گزینه های ارزانتری وجود دارد که ممکن است مناسب تر باشد.

یکی دیگر از مراحل تولید تجاری شامل دهیدروژن زدایی پی در پی اکسیداتیو اکسیداسیون انتخابی پروپان به اسید اکریلیک با استفاده از یک بستر دو کاتالیزور در یک راکتور است.

شرایط نگهداری اکریلیک اسید

اسید اکریلیک نسبت به گرما و نور خورشید حساس است.

باید در یک منبع شیمیایی خنک ، خشک و با تهویه مناسب نگهداری شود که عاری از همه منابع اشتعال باشد.

به همین دلیل است که تامین کنندگان اسید آکریلیک آن را در کامیون های مخزن از جنس استنلس استیل یا آلومینیوم ، تانکرهای راه آهن ، بارگیری و درام های پلی اتیلن حمل می کنند.

این ماده همچنین با مهار کننده هایی تهیه شده است که از پلیمریزاسیون خطرناک جلوگیری می کند زیرا می تواند کاملاً ناپایدار شود.

کاربردهای اکریلیک اسید

استفاده اولیه از این ماده در تولید استرهای آکریلیک و رزین است که در درجه اول در پوشش ها و چسب ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در مواد شیمیایی تصفیه روغن ، واسطه های شوینده ، مواد شیمیایی تصفیه آب و پلیمرهای اسید پلی آکریلیک جاذب آب استفاده می شود.

اسید اکریلیک به طور گسترده ای برای پلیمریزاسیون ، از جمله تولید پلی آکریلات ها استفاده می شود. این یک مونومر برای اسیدهای پلی آکریلیک و پلی متیاکریلیک و سایر پلیمرهای اکریلیک است. از این ماده در ساخت پلاستیک ، به عنوان ضخیم کننده ، به عنوان لکه دار ، در تولید رزین ها و نمک های محلول در آب استفاده می شود ، به عنوان یک سازنده در پلیمرهای امولسیون اکریلیک و محلول و در قالب گیری پودر برای علائم ، واحدهای ساختمانی ، نمادهای تزئینی و نشانه ها این ماده در محلول های پلیمری برای کاربردهای پوشش ، در فرمولاسیون رنگ ، در پوشش های چرمی ، در روکش های کاغذی ، در صیقل ها و چسب ها و به طور کلی فیشورها و چسب ها استفاده می شود.

سایر محصولات ما:ایزوپروپانول

فروش اسید اکریلیک

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع صنعتی و بهداشتی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

The post اکریلیک اسید appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *