انواع مواد جهت ضدعفونی آب استخر 2020

ضد عفونی کردن آب استخر بسیار مهم است که امروزه انواع مواد جهت ضدعفونی آب استخر برای ضدعفونی کردن آن استفاده می شود .

با در نظر گرفتن این امر که این روز ها امکان تعویض آب هزینه بسیار بالا دارد ضدعفونی کردن آب بسیار مهم است و باید در نظر داشت که ضد عفونی کردن آب باید توسط هر یک از مواد ضد عفونی کننده چه مزیت ها و چه معایبی دارد .

گروه تخصصی پیشگامان شیمی در نظر دارد تا شما را با انواع مواد جهت ضدعفونی آب استخر آشنا سازد و معایب هر کدام را برای شما شرح دهد تا شما هم بدانید برای پاکیزه کردن و ضد عفونی کردن آب استخر خود از چه موادی استفاده کنید تا ضرر و معایب آن کاهش پیدا کند ، این باور در اکثریت مردم وجود دارد که تنها مواد ضدعفونی کننده آب استخر کولر می باشد .

در ادامه با همراه باشید تا با تعدادی از آنها آشنا شوید و بهترین مواد ضد عفونی آب استخر را انتخاب کنید .

آشنایی با انواع مواد جهت ضدعفونی آب استخر :

کلر

همان گونه که در اول مطلب ذکر کردیم یکی از رایج ترین و معروف ترین مدل های مواد ضد عفونی آب استخر کلر می باشد . کلر با استفاده از یک واکنش شیمیایی به راحتی تمام باکتری های آب را از بین می برد ، کلر با استفاده از ترکیب های هیپوکلرو باکتری ها را تا زمان معیینی خنثی یا از بین می برد

کلر زدن در آب کار بسیار ساده ای بوده و فقط نیاز به یادگیری و انجام دستورات تئوری دارد ولی بهتر است برای انجام این کار در مرحله اول از یک دستگاه کلر زن استفاده کنید این دستگاه با داشتن یک ph سنج اسیدی یا قلیایی بودن آب را اندازه گیری می کند و سپس با استفاده از درجه و معیار به دست آمده مقدار کلر مورد نیاز آب را به آن اضافه می کند

مزایایی استفاده از مواد ضد عفونی کننده کلر :

کلر تاثیر مستقیم بر روی ویروس ها و باکتری ها به صورت مستقیم گذاشته و آنها را از بین می برد می توانید از کلر برای پیشگیری از انقال ویروس هایی که موجب اسهال ، استفراغ ، و بیماری های پوستی شوند جلوگیری کنید .

معایب استفاده از کلر :

اگر مقادر کلر به درستی اندازه گیری و استفاده نشود باعث آن می شود که آب یا اسیدی شود یا اگر در حجم زیاد تر از اندازه استفاده شود باعث قلیایی شدن آن می شود .

کدر شدن آب ، سوزش چشم ، خشکی پوست ، رشد جلبک ها ، از بین رفتن درز بندی ها و آب بندی های استخر از جمله معایب استفاده نا درست از کلر می باشد .

کلسیم هیپوکلریت

کلسیم هیپوکلریت یک جامد گرانول سفید (یا قرص‌هایی که از گرانول‌ها فشرده می‌شوند) با بوی کلر است. اگرچه نمونه‌های تجاری آن زرد به نظر می‌رسند. ماده‌ای سمی و تحریک‌کننده پوست است. غیرقابل احتراق، اما سوختن مواد قابل احتراق را تسریع می کند.

قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در برابر آتش یا گرما ممکن است منجر به تجزیه شدید مواد و پارگی ظرف نگه‌داری آن شود. برای تصفیه آب، ضد عفونی‌کننده استخرها، برای سفید کردن کاغذ و منسوجات استفاده می‌شود.

ضد عفونی کننده برم

برم یکی از انواع مواد جهت ضدعفونی آب استخر

برم در ظاهر با کلر در ضد عفونی تفاوتی ندارد ، برم یک واکنش شیمیایی ایجاد می کند که به برم امین شناخته می شود ، اما برم امین ها می توانند گرد و خاک داخل آب را از بین ببرند و تا مدتی در آب فعال بمانند

مزایای و معایب برم :

برم در آب گرم پایداری بیشتری نسبت به کلر خواهد داشت و می تواند مدت طولانی تری در آب خاصیت اکسید خود را داشته باشد و همچنین دارای بو کمتری نسبت به کلر است .

اما به این نکته باید توجه داشت که هزینه برم نسبت کولر بیشتر بوده و از بین رفتن بوی آن زمان بسیار بیشتری را پایدار می ماند ، همچنین برم در برابر نور خورشید پایداری بسیار زیادی را دارد

از برم بهتر است در فضای سونا و جکوزی استفاده شود زیرا از گرما بیشتر و مورد مطلوب تری را برای واکنش شیمیایی برم را دارا است.

ضد عفونی کننده ازن

از یکی از انواع مواد جهت ضدعفونی آب استخر می باشد که از محبوبیت بسیار بالایی در بین صاحبان استخر برخوردار می باشد با وجود آنکه ازن در صورت تماس مستقیم با بدن انسان دارای ضرر های بسیاری می باشد .

مزایای استفاده از مواد ضدعفونی کننده ازن :

استفاده از ازن به مقدار درست و با استفاده زا لباس های مورد تایید باعث افزایش شفافیت و کیفیت آب می شود ، کل محیط استخر را از تمامی میکرو ارگانیسم ها عاری می کند و هیچ گونه میکروب های بیماری زا را در محیط زنده نگه نمیدارد .

با داشتن فواید بسیار زیاد از قیمت بسیار مقرون به صرفه ای برخوردار می باشد ، و همچنین دیگر نیاز به پاک سازی کف استخر از جلبک ها را ندارد و به طور کامل رشد جلبک ها را کنترل می کند .

نیازی به فضای بسیار زیاد و تجهیزات متعدد ندارد ، به سادگی می توان طبق دستور اعمل ها پیش رفت و از ازن برای ضد عفونی کرد آب استخر استفاده کرد .

نیازی به اپراتور مختصص بار استفاده از این ضد عفونی کننده ندارید و هم چنین مثل کلر و برم آلودگی برا محیط اطراف به وجود نمی آورد .

یکی از ویژگی های مهم در این نوع ضد عفونی کننده آب استخر نسبت به کلر این است که معایبی مثل قرمز شدن چشم ، خارش پوست ، کدر شدن آب و حتی در مواردی باعث آسم شناگران یا غریق نجات ها می شود را دیگر ندارد .

شما در این مطلب در پشگامان شیمی با 3 مورد از انواع مواد جهت ضدعفونی آب استخر آشنا شدید که این 3 مورد از پر کاربرد ترین و رایج ترین مواد ضد عفونی کننده می باشد .

فروش مواد ضدعفونی کننده استخر

شما می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان مربوطه در پیشگامان شیمی اقدام به دریافت اطلاعت و قیمت های انواع مواد جهت ضدعفونی آب استخر کنید .

همچنین مشاوران سایت پیشگامان شیمی می توانند شما را برای انتخاب بهترین ضد عفونی کننده آب استخر راهنمایی کنند تا شما با توجه با حجم آب استخر خود و داشتن تجهیزات در دسترس خود بهترین و کار آمد ترین نوع ضد عفونی کننده آب استخر را انتخاب کنید .

سایت پیشگامان شیمی با داشتن محصولات متعددی اعم از مواد آرایشی و بهداشتی ، دارویی و پزشکی ، آزمایشگاهی ، انواع مواد جهت ضدعفونی آب استخر ، صنعتی ، غذایی و اسانس های کی از بهترین مرجع در حوضه مواد شیمیایی و دارویی می باشد .

شما می توانید برای خرید انواع مواد جهت ضدعفونی آب استخر با شماره های ما تماس حاصل فرمایید ، هم چنین می توانید برای دریافت اطلاعات دقیق انواع مواد جهت ضدعفونی آب استخر با شماره بالا تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *