اسید پیروفسفات سدیم

اسید پیروفسفات سدیم

سدیم اسید پیروفسفات نمک فسفریک خوراکی و سنتیک می باشد که شکل ظاهری آن به صورت پودرسفید بی بو است. عامل متورم کننده خمیر ، نگه دارنده و بافر می باشد. در ادامه به کاربرد اسید پیروفسفات سدیم می پردازیم.

کاربرد اسید پیروفسفات سدیم

اسید پیروفسفات سدیم دارای ویژگی‌ های آب نرم است ، می ‌تواند کلسیم ، منیزیم و نمک‌ های نا محلول ، مانند الیاف لباس ، مخلوط صابون ‌های زنده کلرید غیرحلال یا مخلوط صابون ‌های فلزی دیگر را حل کند ، می ‌تواند باعث دفع زباله و سپس ظرفیت آن شود. در صنایع غذایی ، سدیم اسید پیرو فسفات یک نوع افزودنی مواد غذایی است. به عنوان :

عامل کلات

مواد مغذی و بهبود کیفیت

عامل نگه ‌دارنده آب

عامل بافر

امولسیون

تنظیم ‌کننده اسیدیته در فرآیند گوشت ، پنیر و محصولات آبزی به وفور کاربرد دارد.

در بستنی و دسرهای یخ ‌زده ، کمک خواهد کرد که پراکندگی چربی را در مخلوط نگه ‌داری کند و در هنگام انجماد تشکیل کره‌ ها را متوقف کند. این محصول در محصولات پنیر فرآوری‌ شده ، به pH پنیر پردازش کمک می ‌کند و با پروتئین‌ های شیر همکاری می‌ کند تا امولسیون را تقویت کند.

اسید پیروفسفات سدیم در صنایع غذایی استفاده می شود. برای تنظیم pH در محصولات نان حجیم هستند. اسید پیروفسفات یک نوع بافر و عامل متورم کننده خمیر است .

اسید پیروفسفات سدیم در بکینگ پودر ،کنسرو غذا های دریایی ، سخت پوستان منجمد میگو، خرچنگ ، پنیر خامه ای ، کیک ، دونات ، وافل ، کاپ کیک ، آرد نانوایی و تن ماهی یافت می شود.

هم چنین رنگ قرمز‌هات داگ و سوسیس نیز از سدیم اسید پیروفسفات اس در واقع برای حفظ رنگ صورتی گوشت های سرد از این ترکیب استفاده می شود.

در غذاهای کنسروی از جمله کنسرو ماهی سدیم اسید پیروفسفات باعث کاهش تشکیل کریستال های نا مطلوب (منیزم آمونیوم فسفات هگزا هیدرات) از طریق تشکیل کمپلکس با منیزیم می شود.

تخمیر خمیر

اسید پیروفسفات سدیم از عوامل ورآمدن خمیر است. عوامل اسیدی از طریق شیمیایی با سدیم بی ‌کربنات قلیایی واکنش ایجاد کرده و گاز کربن دی‌اکسید تولید می ‌کنند. ارزش عامل ورآورنده به میزان کربن دی‌ اکسیدی است که از سدیم بی ‌کربنات آزاد می ‌شود.

عوامل ور آوردن شامل تارتاریک اسید ، منوکلسیم فسفات سدیم پیرو فسفات و سدیم آلومینیم فسفات است. مخمر موجود زنده ای است که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود و باید آن را زیر میکروسکوپ مشاهده نمود.

سی و چهار نوع مختلف از مخمرها وجود دارد که می توانند شکر را به گاز دی اکسیدکربن الکل تبدیل کنند. آن چه که به عنوان مخمر نانوائی مصرف می شود گونه ای خاص است که ساکاروماسیس سرویسیه نامیده می شود.

مخمرها آنزیم هائی از خود ترشح می کنند که می تواند قندها ، پروتئین آلبومین و چربی ها را بشکند وآن ها را مورد استفاده قرار دهند.

بیش ترین کاربرد اسید پیروفسفات سدیم در تولید بیکینگ پودر و بهبود دهنده های نان و آرد ، صنعت کیک و کلوچه و تا حدی بیسکوییت و ویفر است.

اسید پیروفسفات سدیم در فرآورده های دریایی برای جلوگیری از تشکیل کریستال های استروایت مورد استفاده قرار می‌گیرد در فرآورده های گوشتی و پروتئینی جهت ثابت نگه داشتن رنگ و افزایش ماندگاری مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

در غذاهای کنسروی باعث کاهش کریستال ‌های نامطلوب (منیزیم آمونیوم هگزاهیدرات) از طریق تشکیل کمپلکس با منیزیم می ‌شود. و درنهایت در صنعت لبنیات به عنوان عامل امولسیفایر مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

خرید اسید پیروفسفات سدیم

سدیم اسید پیرو فسفات به عنوان یک بافر pH ماده‌ای که میزان اسیدی بودن خاصی را حفظ می ‌کند و به عنوان یک تهویه خمیر در جایگزین ‌های گوشتی مبتنی بر سویا استفاده می ‌شود.

این ترویج اتصال پروتئین به آب ، اتصال ذرات سویا را با هم ، و برای همان هدف در قطعات مرغ و محصولات خرچنگ و خرچنگ تقلید استفاده می‌ شود.

سدیم پیروفسفات سدیم درجه مواد غذایی بدون آب ، فرم پودر سفید است. آسان برای جذب رطوبت و رطوبت ، اما غیر قابل حل در اتانول ، پرخاش ‌گری در هوای آزاد. محلول آبی‌ اش ، قلیایی ضعیف را نشان می ‌دهد ، اما زمانی که آب ‌پز می ‌شود ، به فسفات دی ‌سدیم هیدرولیز تبدیل می ‌شود.

سدیم اسید پیروفسفات تنها اسید ورآورنده می باشد که قابلیت انعطاف و کنترل در طول فرایند پخت را دارد. گونه های مختلفی از سدیم اسید پیروفسفات با نرخ واکنش ویژه جهت محصولات مختلف بیکری با فرآیند ای پخت متفاوت تولید می گردد.

این ماده به طور موثری ویسکوزیته امولسیون ها را کاهش داده و در طول فرآیند امولسیون سازی دما را پایین نگه می دارد. برخلاف فسفات های قلیایی این ماده باعث بهبود وضعیت ابقاء رطوبت یا بازدهی پخت نمی شود ولی اثر مثبتی بر شکل گیری این فراورده ها جهت بسته بندی های خاص دارد.

در حال حاضر اعتقاد بر این است که اسید سدیم پیروفسفات برای استفاده در مواد غذایی در مقادیر کم ایمن است. ولی باید بدانید که مصرف بیش از حد فسفر می تواند منجر به مشکلات قلبی ، استخوانی و کلیوی شود. مصرف بیش از حد غذاهای حاوی فسفر و مواد افزودنی منجر به افزایش سطح فسفر خون می شود ، که باعث پوکی استخوان خواهد شد.

شما می توانید برای تهیه این ماده به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. اين شركت يكي از برترين شركت ها در زمينه تامين مواد اوليه در ايران است.

اين شركت تلاش دارد تا ارتباط مستقيمي بين مشتري و فروشنده ايجاد كند. شما با آشنایی اسید پیروفسفات سدیم و کاربرد آن مي توانيد بهترين مواد در هر زمينه اي را كه مي خواهيد از اين شركت تهيه كنيد. موادي كه توسط اين تيم تامين مي شود در تمامي زمينه هاي پزشكي ، دارويي ، صنعتي و … است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *