اسید فرمیک

فرمیک اسید اسید فرمیک Posted on by خانم رضایی

اسید فرمیک (جوهر مورچه) خالص یک مایع بی رنگ و مبهم با بوی تند است؛ این غشاهای مخاطی پوست را تحریک می کند.این ماده در دمای ۸٫۴ درجه سانتیگراد (۴۷٫۱ درجه فارنهایت) یخ می زند و در دمای ۱۰۰٫۷ درجه سانتی گراد (۲۱۳٫۳ درجه فارنهایت) جوش می زند.

اسید فرمیک ساده ترین اسید کربوکسیلیک است. اسید فرمیک متوسط ​​در متابولیسم طبیعی است. در متابولیسم ترکیبات یک کربن شرکت می کند و کربن آن ممکن است در گروه های متیل تحت ترانسکتیلسیون قرار گیرد. در نهایت به دی اکسید کربن اکسید شده است. فرمیت معمولا به عنوان یک محصول جانبی در تولید استات تولید می شود.

اسید فرمیک یک مایع بی رنگ و مبهم است که با آب می تواند مخلوط شود. . در حالت مایع و جامد، اسید فسفریک می تواند به عنوان یک شبکه مؤثر بی نهایت از مولکول های هیدروژنی مرتبط شود.

فرمول شیمیایی اسید فرمیک HCOOH است و یک مولکول مسطح است.

تاریخچه کشف اسید فرمیک

برای بیش از ۶۰۰ سال، طبیعت گرایان می دانستند که تپه های مورچه بخار اسیدی ایجاد می کنند. در سال ۱۶۷۱، طبیعتگرای انگلیسی، جداسازی ماده فعال را توصیف کرد. برای انجام این کار او تعداد زیادی از مورچه های مرده را جمع آوری و دفن کرد و اسیدی کشف شد که بعدا به عنوان اسید فرمیک از واژه لاتین برای مورچه، فرمیک شناخته شد. نام IUPAC مناسب آن است که در حال حاضر اسید متانولی است.

هنگامی که مورچه غلظت سمی خود را ذخیره می کند، اسید آبی که در این غده نگهداری می شود، در زخم ها عبور می کند و در جت ها (تا فاصله یک متر در بعضی گونه ها!) به سوی مهاجمان مورچه منتقل می شود. از آنجایی که اسید فرمیک pH برابر با ۲-۳ است، مهاجمان معمولا فرار می کنند و یا کشته می شوند.

کاربردهای اسید فرمیک

اسید فرمیک (HCO2H)، همچنین اسید متانولی، ساده ترین اسید کربوکسیلیک، مورد استفاده در پردازش منسوجات و چرم است

اسید فرمیک برخی از فرآیندهای پوسیدگی را متوقف می کند و باعث می شود که مواد خوراکی ارزش غذایی خود را طولانی تر نگه دارد و بنابراین به طور گسترده ای برای حفظ غذای زمستانی برای گاو استفاده می شود. استفاده از آن به عنوان نگهدارنده برای سیلو و خوراک دیگر حیوانات، ۳۰٪ از مصرف جهانی در سال ۲۰۰۹ بود.

استفاده عمده از اسید فرمیک به عنوان یک ماده نگهدارنده و ضد باکتری در خوراک دام است. در اروپا، آن را در سیلوها (از جمله یونجه تازه) برای ترویج تخمیر اسید لاکتیک و مهار تشکیل اسید بوتیریک استفاده می شود. همچنین اجازه می دهد تا تخمیر به سرعت و در دمای پایین تر اتفاق افتد.

یکی از رایج ترین استفاده های صنعتی اسید فرمیک در تولید چرم است. اگر چه اسید فرمیک در تولید چرم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، سایر صنایع در حال حاضر از اسید فرمیک در روند رنگرزی و تکمیل منسوجات استفاده می کنند. همچنین معمولا در بسیاری از فرآیندهای تولید لاستیک به عنوان یک انعقاد کننده استفاده می شود. علاوه بر استفاده از آن در صنعت چرم، نساجی و لاستیک، مشتقات اسید فرمیک به تازگی برای کمک به مبارزه با شرایط جاده لغزنده در کشورهایی مانند اتریش و سوئیس توسعه یافته است. این کشورها که با زمستان تلخ و جاده های بسیار خطرناکی مبارزه می کنند، اکنون از فرمیت استفاده می کنند که نمک هایی هستند که از اسید فسفریک به دست می آیند. این ماده در نیز محیط زیست سازگارتر هستند.

فروش اسید فرمیک

اسید فرمیک در بشکه های ۲۹ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول اسید فرمیک مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیگر محصولات : پروپیونات سدیم

صنعتی آنالیز اسید فرمیک, اسید فرمیک خوراکی, اسید فرمیک صنعتی, اسید فرمیک غذایی, بازرگانی اسید فرمیک, تولید کننده اسید فرمیک, خرید اسید فرمیک, خرید عمده اسید فرمیک, خواص اسید فرمیک, ساختار اسید فرمیک, فروش اسید فرمیک, فروش اسید فرمیک اصفهان, فروش اسید فرمیک تهران, فروش عمده اسید فرمیک, قیمت اسید فرمیک, قیمت عمده اسید فرمیک, قیمت فروش اسید فرمیک, قیمت نمایندگی اسید فرمیک, کاربرد اسید فرمیک, مشخصات اسید فرمیک, مضرات اسید فرمیک, نمایندگی اسید فرمیک, نمایندگی خرید اسید فرمیک, نمایندگی فروش اسید فرمیک, وارد کننده اسید فرمیک, واردات اسید فرمیک, واردکننده اسید فرمیک

راهبری نوشته‌ها

Previous Post

سدیم نیتریت

Next Post

گلوتن

One thought on “اسید فرمیک”

  1. بازتاب: گلوتن , فروش گلوتن | پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *