اسید استیک (Acetic acid)

مشخصات ماده

نام ماده : اسید استیک

نام انگلیسی :

Acetic acidنام های دیگر : اتانوئیک اسید ، متان کربوکسیلیک اسید ، اسید استیک گلسیکالCAS number :64-19-7

فروش اسید استیک :

گروه بازرگانی شیمیایی تهران ، از جمله واردکنندگان و فروشندگان اسید استیک بوده و در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی بالخص فروش اسید استیک تجربه بالایی دارد. شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و مناسب این محصول با کارشناسان بازرگانی شیمیایی تهران ارتباط برقرار نمایید.

قیمت اسید استیک :

جهت استعلام سریع قیمت اسید استیک خوراکی صفحه اصلی سایت بازرگانی شیمیایی تهران از اینجا وارد شوید و در قسمت استعلام قیمت ، درخواست خود را ارسال نمایید، کارشناسان فروش ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

اسید استیک چیست ؟

اسید استیک یک مایع بی رنگ است که دارای بوی قوی و تند است. از آنجایی که در فرمول شیمیایی آن یک اتم کربن وجود دارد، به اسید استیک یک اسید آلی می گویند. همچنین اسید استیک گلسیکال (یخبندان)، اتانوییک اسید یا متان کربوکسیلیک اسید نامیده می شود.اسید استیک جزء اصلی تشکیل دهنده ی سرکه است و به سرکه بوی خاصی می دهد. اگر چه این ماده یک اسید ضعیف است، اما محلول غلیظ آن خورنده بوده و می تواند به پوست آسیب برساند.

اسید استیک

اسید استیک، به شکل سرکه، برای قرن ها شناخته شده است. هنگامی که آب میوه ها برای مدت طولانی نگهداری می شوند، با فعالیت میکروارگانیسم ها سرکه به وجود می آید. استفاده از سرکه به عنوان یک مکمل، چند بار در کتاب مقدس ذکر شده است. اولین کسی که اسید استیک را از سرکه استخراج کرد، شیمیدان مسلمان کیمیاگر جابرابن حیان (ص. 721-815) بود. اما ترکیب به دست آمده به شکل خالص تولید نشد، با این حال، ده قرن بعد، شیمیدان آلمانی جرج استال اسید استیک را از سرکه در سال 1700 به وسیله ی تقطیر به دست آورد.

بیش از 1.4 میلیون تن اسید استیک سالانه در ایالات متحده تولید می شود. بیشترین مقدار مصرفی از این مقدار تولید شده به عنوان مواد خام در تولید انواع پلاستیک ها استفاده می شود.

فرمول و ساختار اسید استیک

فرمول شیمیایی اسید استیک CH3COOH است. فرمول مولکولی آن C2H4O2 و جرم مولکولی آن g / mol 60.05 است. اسید استیک یک کربوکسیلیک اسید ساده است که از گروه متیل (CH3) متصل به گروه اسید کربوکسیلیک (COOH) تشکیل شده است. همچنین می تواند به عنوان گروه استیل (CH3CO) متصل به یک گروه هیدروکسیل (OH) شناخته شود. ساختار شیمیایی آن در شکل های زیر آمده است.

اسید استیکاسید استیک

ویژگی های فیزیکی استیک اسید

اسید استیک خالص یک مایع بدون رنگ است که دارای بوی قوی و خورنده است. دانسیته ی آن 1،05 گرم در میلی لیتر است و نقطه جوش 118 درجه سانتی گراد دارد. این ماده دارای طعم ترش منحصر به فرد بوده و در آب کاملا محلول است.

ویژگی های شیمیایی استیک اسید

اسید استیک یک اسید ضعیف است. به عنوان یک اسید کربوکسیلیک، دارای مشتقاتی مانند اسید کلرید ها، انیدریدها، استرها و آمید است. این اسید می تواند از طریق واکنش کاهش (حذف اکسیژن یا اضافه کردن هیدروژن) به اتانول تبدل شود. هنگامی که تا حدود بیش از 440 درجه سانتیگراد گرم می شود، تجزیه شده و دی اکسید کربن و متان تولید می شود:

CH3COOH → CH4 + CO2

تولید اسید استیک

تولید استیک اسید

به طور طبیعی

اسید استیک به طور طبیعی به شکل رقیق شده (به عنوان سرکه)، در طول تخمیر میکروبی قندها تولید می شود. این اسید همچنین یک ماده متابولیک مهم در اکثر گیاهان و حیوانات است.

صنعتی

معمول ترین روش تولید اسید استیک به وسیله ی شرکت شیمیایی مونسانتو توسعه یافته است. در این فرآیند، گاز سنتز (مخلوطی از مونوکسید کربن و هیدروژن) بر روی یک کاتالیزور از فلز مس با مخلوط اکسید روی برای متانول (متیل الکل، CH3OH) حرارت داده می شود. متانول پس از آن با مونوکسید کربن (CO) به اسید استیک تبدیل می شود. اسید استیک نیز می تواند به وسیله ی تخمیر هر ماده ای که حاوی قند یا سایر کربوهیدرات ها باشد تولید شود. اگرچه این روش از لحاظ تاریخی مورد معمول است، اما به اندازه کافی قابل تولید در مقیاس صنعتی نیست.

محققان دائما به دنبال روش های جدید، کارآمد و سازگار با محیط زیست برای تولید اسید استیک هستند. برای مثال، در سال 2003، شیمیدانان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی روش جدیدی را برای ساخت اسید استیک به طور مستقیم از گاز متان (CH4) با استفاده از کاتالیزور پالادیوم و اسید سولفوریک ارائه دادند. محققان دیگر به دنبال راه هایی برای اکسیداسیون گازهای زائد تولید شده از فرایندهای صنعتی به اسید استیک هستند.

کاربرد های اسید استیک

کاربرد اسید استیک

اسید استیک احتمالا برای اکثر مردم به عنوان سرکه شناخته شده است. به این شکل، آن را به عنوان یک ادویه و نگهدارنده غذا استفاده می شود. با این حال، بزرگترین حجم اسید استیک در انواع فرآیندهای شیمیایی، به خصوص تولید مواد پلاستیکی مانند پلی وینیل استات (PVA)، پلی اتیلن ترفتالات (PET) و استات سلولز استفاده می شود. استفاده اخیرا از اسید استیک در ساخت کلسیم منیزیم استات (CMA)، به عنوان یک ضد یخ است. کلرید کلسیم (CaCl2) یا برخی از نمک های دیگر به طور سنتی در جاده ها، بزرگراه ها و باند فرودگاه ها برای برداشتن و برف یخ مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، این ترکیبات اثرات جدی زیست محیطی دارند و محققان به مدت طولانی به دنبال جایگزین هایی هستند که در از بین بردن برف و یخ موثر بوده، اما کمتر برای محیط زیست زیان آور باشند. CMA امیدوار کننده ترین این گزینه ها بوده و تولید آن موجب افزایش تقاضا برای اسید استیک شده است.

دارو های مدرن

کاربرد دارویی اسید استیک

اسید استیک دارای خواص ضد باکتری بسیار خوبی است و به عنوان یک ضد عفونی کننده با غلظت 1٪ استفاده می شود. این ماده می تواند به عنوان یک محصول جایگزین برای جلوگیری از عفونت و از بین بردن باکتری استفاده شود. مطالعه بر روی زخم های سوختگی که توسط محققان دانشگاه بیرمنگام و موسسه تحقیقات بهداشت، مرکز بازسازی جراحی و میکروب شناسی انجام شده است، نشان می دهدکه حتی در غلظت های پایین، این اسید به طور فعال از رشد پاتوژن ها و تشکیل بیوفیلم ها می کند. برخی از کاربردهای دیگر اسید استیک عبارتند از:

به عنوان یک عامل پاک کننده؛

در تولید مواد عکاسی؛

برای تولید انواع ترکیبات آلی مانند مواد مورد استفاده در تولید مواد بسته بندی، رنگ، چسب و الیاف مصنوعی؛

به عنوان فومیگان (سموم) برای حفظ میوه ها و دانه ها؛

در چاپ پارچه؛

به عنوان یک اسیدی کننده برای بهبود جریان نفت از چاه های نفت.

خطرات احتمالی اسید استیک

خطرات اسید استیک

اسید استیک اسید به شکل سرکه بی ضرر است و قرن ها به وسیله ی انسان ها مصرف شده است. با این وجود، تماس طولانی مدت با پوست یا چشم ممکن است موجب تحریک بافت ها شود و باید از این تماس اجتناب شود. اسید استیک غلیظ خطرات جدیتری برای انسان دارد مانند سوزش سیستم گوارشی، سیستم تنفسی و چشم. اکثر مردم با اسید غلیظ تماس نداشته و اقدامات احتیاطی ایمنی فقط برای افرادی اهمیت دارد که با اسید استیک غلیظ در کارشان سروکار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *