اسانس موز

موز یک ماده غذایی سالم است که پر از پتاسیم است و همچنین باعث ایجاد سروتونین در بدن می‌شود و باعث تقویت احساسات می‌شود. خوردن یک موز مطمئناً خوشمزه و طراوت‌آور است، اما بوی عطر موز می‌تواند به سرعت ذهن شما را به ساحل یک جزیره گرمسیری منتقل کند و افکار آرامش مربوط به خورشید، شن و دریا را به وجود آورد. همراه با نارگیل و سایر میوه‌های گرمسیری، روغن موز وقتی به تنهایی استفاده می‌شود و یا با انواع دیگر طعم‌دهنده‌های میوه گرمسیری مانند:

  • میوه شور
  • نارگیل
  • آناناس یا انبه

مخلوط می‌شود، بوی عالی می‌دهد.

اسانس روغنی موز ممکن است جزئی از خود موز باشد، یا ممکن است کاملاً از منابع مصنوعی تهیه شود.

در واقع نمی‌توان آن را صرفاً از میوه موز تهیه کرد، به این معنی که حداقل بخشی از آن باید مصنوعی و / یا شیمیایی تغییر یافته باشد. روغن معطر موز به طور معمول فقط به عنوان یک روغن معطر به عنوان عطر مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا نمی‌توان آن را از طریق تقطیر بخار همانطور که بسیاری از روغن‌های ضروری موجود است استخراج کرد.

استفاده از اسانس روغنی موز:

روغن معطر موز از طرق مختلفی برای رایحه های مختلف مفید است و در تهیه محصولات معطر بدن مانند لوسیون‌ها، صابون‌ها، حمام‌های حباب، روغن بدن و محصولات مراقبت از پوست موثرترین و محبوب‌ترین است. سعی کنید آن را با سایر رایحه‌های میوه‌ای برای طعم گرمسیری مخلوط کرده و آن را مخلوط کنید. بسیاری از افراد عطر و طعم موز را دوست دارند. اسانس موز همچنین ممکن است برای ایجاد یک افزودنی خوب به عنوان مخلوطی از عطرها، اسپری‌های بدن و سایر رایحه‌های میوه‌ای استفاده شود. در ترکیب موز با طعم‌دهنده‌های مختلف میوه مانند توت‌فرنگی یا انبه صاحب یک عطر خوشبو باشید. روغن موز می‌تواند به عنوان یک داروی تسکین‌دهنده برای موهای آسیب دیده، کاهش میزان فر بودن و ایجاد حالت نرم‌تر و راحت‌تر مو برای ایجاد یک ظاهر زیبا طراحی شده استفاده شود.

همچنین تصور می شود روغن موز به طور بالقوه به جلوگیری از ریزش مو کمک می‌کند، اما روغن موز مصنوعی برای درمان ریزش مو موثر نخواهد بود.

مزایای اسانس روغنی مـوز:

استفاده از اسانس روغنی موز برای افرادی که مایل به درمان پیری زودرس، چین و چروک، لکه‌دار، جای زخم، شوره سر، ریزش مو، خشکی پوست، التهاب پوست، اگزما، پسوریازیس و سیستم ایمنی ضعیف هستند از جمله موارد دیگر بسیار محبوب است.

منابع:

  1. http://webessentialoils.com/banana-essential-oil-fragrance-oil/
  2. https://www.organicfacts.net/health-benefits/oils/banana-oil.html
  3. https://www.luckshop.com/banana

امتیاز شما به این مقاله:

سیدی

The post اسانس موز appeared first on پیشگامان شیمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *